Vysoké víťazstvo michalovskej Iuventy

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom predohrávanom stretnutí 15. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad ŠKP Bratislava vysoko 43:14 (21:6) a poistili si vedenie v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana budú najbližšie v akcii o týždeň v sobotu 19.decembra 2015 o 17.00 hod., keď sa v semifinále Slovenského pohára predstavia o 17.00 hod. znovu proti ŠKP Bratislava. Ak uspejú, v nedeľu 20.decembra 2015 o 10.30 hod. sa stretnú opäť v Šali s víťazom duelu medzi Partizánskym a Hlohovcom v boji o trofej Slovenského pohára.

Michalovské hádzanárky nastupovali na duel s cieľom udržať sa na víťaznej vlne a dosiahnuť v ligovej jeseni dvanáste víťazstvo. To im uľahčil aj súper, ktorý do Michaloviec prišiel bez svojej najlepšej hráčky Petry Beňuškovej. Napokon z toho bolo 29 gólové víťazstvo 43:14, ktorým Michalovčanky ukončili fantastický rok. V ligovej súťaži stratili iba tri body za jarnú prehru v Moste a remízu v Písku. V ostatných dueloch už nenašli premožiteľa...

Zápas predohrávaného pätnásteho kola, v ktorom na seba narazili líder súťaže s posledným tímom tabuľky, sa niesol v jasnej réžii favorita. Ten od začiatku kráčal pevným krokom za víťazstvom. V 7. minúte síce znížila Marčeková z pokutového hodu na 3:2, no odštartovala tým štvorgólovú šnúru Michalovčaniek, ktoré v jedenástej minúte viedli po góle Julie Černovovej 7:2. Keď Oľga Perederyjová dala v 12. minúte na 8:3, lavička hosťujúceho tímu reagovala oddychovým časom. Ani ten však rozbehnutú Iuventu nedokázal zastaviť. V 19. minúte dala Tatiana Fiľková – Trehubová na rozdiel desiatich gólov (14:4) a v polčase bol rozdiel v skóre dokonca pätnásťgólový (21:6).

Ani druhé dejstvo neprinieslo obrat vo vývoji zápasu a domáci tréner František Urban tak mohol postupne poslať na ihrisko všetky svoje hráčky. Aj napriek tomu náskok michalovského celku s pravidelným intervalom narastal. V 39. minúte vyhrávali domáce hádzanárky po góle Oľgy Perederyjovej rozdielom dvadsiatich gólov (28:8). Michalovčanky aj naďalej súkali svojmu súperovi jeden gól za druhým. Jubilejný štyridsiaty dosiahla štyri minúty pred koncom Tatiana Fiľková – Trehubová (40:13). V samom závere síce Vladimíra Bajčiová dala na rozdiel tridsiatich gólov (43:13), posledné slovo v zápase ale patrilo hosťujúcej Trúnkovej, ktorá z pokutového hodu stanovila konečný výsledok na 43:14.

Michalovce - Bratislava 43:14 (21:6)

Pok. hody: 1/0 - 6/4, vylúčené: 6 - 4. Rozhodovali: Richvalský a Cibere - 600 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková - Kučerová 5, Černovová 4, V. Kišiková, Nagyová 5, Habánková 7, Levčenková 2, Soročinová, Wollingerová 1, Dziurová 3, Bajčiová 4, Fiľková-Trehubová 6, Perederyjová 6.

ŠKP: Majerská, Porubská - Szabó 1, Marčeková 1/1, Ocelíková 1, Trúnková 6/2, Valovičová 1, Šarišská, Z. Kovaličková 1, Gallisová, Vaninová 3/1.

Uverejnené: 12.12.2015 20:50:08