Zbytočná prehra michalovských basketbalistov v Rožňave

Basketbalisti 1. BK D Michalovce prehrali v stretnutí 11. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ na pôde BK ŠPD Rožňava 58:67 (30:30) a utrpeli tak druhú prehru v súťaži. Michalovskí basketbalisti týmto stretnutím ukončili prvú polovicu základnej časti, tú druhú začnú v sobotu 16. januára na pôde lídra BKM Dastet Krompachy.

V Rožňave sa stretli dva tímy, ktoré okupujú horné priečky v tabuľke. Zatiaľ, čo domáci hráči BK ŠPD prehrali v doterajších zápasoch iba trikrát a pokukujú tak po Final – four, kde sa dostanú štyri najlepšie družstvá, Michalovčania prehrali akurát v prvom kole doma s lídrom súťaže z Krompách, odvtedy ťahali sedemzápasovú víťaznú sériu. Tá nakoniec skončila v Rožňave. „Naša prehra vôbec nemusela prísť,“ rozhovoril sa prezident 1. BK D Michalovce Ladislav Janošov.

Podľa jeho ďalších slov si družstvo zápas prehralo samo nezvládnutím poslednej štvrtiny. „Po prvom polčase, v ktorom sa zrodila remíza, sme síce získali trojbodový náskok, no vôbec sme nevyužili to, že sa domácim zranil ich líder Lichvár. V tejto fáze sme nehrali dobre. Na začiatku poslednej štvrtiny sme viedli o šesť bodov 47:41 a zdalo sa, že konečne zlomíme odpor domácich. Tí ale kontrovali šiestimi bodmi v rade a vrátili sa tak do zápasu. Rozhodujúce boli posledné štyri minúty. Vyfauloval sa nám Mižák, čo bolo veľmi zlé. Domáci basketbalisti v tejto fáze zaknihovali až dvanásť bodov, my iba jednu trojku a bolo rozhodnuté. V týchto minútach sa v našom družstve nenašiel ani jeden hráč, ktorý by zobral zodpovednosť na seba a preto sme v Rožňave prehrali,“ dodal ešte k zápasu v Rožňave prezident 1. BK D Michalovce.

BK ŠPD Rožňava - 1.BK D Michalovce 67:58 (30:30)
Štvrtiny: 18:16, 12:14, 12:15, 25:13.
Strelci: V. Mitterpák a Mir. Miháľ po 14, Mižák 10, Kusko 7.