Dukla v gólovej prestrelke nestačila na Prešov

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v stretnutí 39. kola I. hokejovej ligy na svojom ľade s tímom HC Penguins Prešov 4:7. Dva góly do siete Šarišanov zaznamenal Martin Drotár, po jednom pridali Andrej Salnikov a Ivan Fedorko. Zverenci trénera Petra Tirpáka do konca základnej časti prvej hokejovej ligy odohrajú ešte štyri zápasy. Nasledujúcu stredu 27. januára sa predstavia v Spišskej Novej Vsi, potom v piatok 29. januára o 17.00 hod. privítajú Nové Zámky, v stredu 3. februára nastúpia v Detve, no aj základnú časť ukončia domácim súbojom s Topoľčnami, ktorý sa uskutoční v piatok 5. februára. Ako je už známe, v poslednom 44. kole, ktoré sa odohrá v nedeľu 7. februára, majú Michalovčania vzhľadom na odstúpenie Humenného voľno.

Hráči michalovskej Dukly (ktorej opäť chýbala štvorica kľúčových hráčov) podobne ako v predchádzajúcich zápasoch nezachytili úvod a po deviatich minútach prehrávali vo východoslovenskom derby 0:3. Najskôr v druhej minúte našiel Chalupa pred bránou úplne voľného Igora Halása, potom v šiestej minúte prepálil všetko, čo mu stálo v ceste od modrej Martin Tkáč, no a po nepremenenom brejku Martina Drotára udrel v deviatej minúte po krásnej prihrávke Igora Halása z brejkovej situácie Samuel Chalupa, ktorý gólom na 3:0 vyhnal Dávida Okoličányho z brány. Jeho náhradník Tomáš Petro sa ešte v bránke ani nerozhliadol a už mohol inkasovať, Kubišova strela však skončila na jeho žŕdke. V ďalších minútach sa Michalovčania aspoň trochu nakopli a hneď bolo horúco aj pred brankárom HC Penguins Róbertom Martonom. Z tlaku najskôr v 15. minúte skóroval Martin Drotár a po necelej minúte Ivan Fedorko zaznamenal kontaktný gól - 2:3. Po prvej tretine mohol byť stav dokonca vyrovnaný, strela Alexeja Voronova ale skončila v lapačke Róberta Martona.

Aktívne hrajúcim Prešovčanom vyšiel aj úvod druhej tretiny a ich hru korunoval štvrtým gólom Juraj Dancsák, ktorý si v 26. minúte efektne vychutnal Tomáša Petra - 2:4. Hostia však dvojgólovým rozdielom neviedli, pretože už o minútu neskôr od modrej napriahol Alexej Voronov a bolo 3:4. V polovici druhej tretiny doplatili domáci hokejisti opäť na nedisciplinovanosť. Najskôr bol vylúčení Martin Drotár a po ňom sa diskutabilného faulu dopustil aj Patrik Huňady, Prešovčania tak zahrávali 41 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tú zužitkovali perfektne. Najskôr tri sekundy pred návratom Drotára skóroval Jakub Kubiš a potom pri hre piatich proti štyrom zo situácie zaváňajúcej postavením mimo hry aj Igor Halás, ktorý v 34. minúte dal opäť na rozdiel troch gólov 3:6.

Keď chceli Michalovčania ešte niečo so zápasom urobiť, museli v tretej tretine čím skôr skórovať. To sa im podarilo už po sedemnástich sekundách, keď krásnu prihrávku Juraja Faitha zužitkoval na svoj druhý gól v zápase Martin Drotár – 4:6. Ďalšie góly ale domáci hokejisti aj napriek tlaku nepridali. V 50. minúte dvakrát z identickej pozície mieril iba do Róberta Martona novic v kádri Martin Segľa, následne sa počas presilovky Marton zaskvel aj pri delovke Voronova, ktorú efektne skryl do lapačky. Stoštyridsať sekúnd pred koncom putoval na trestnú lavicu Jakub Kubiš, čo domáci využili na power-play. V nej však chyboval na modrej Šangin a Igor Halás tak do prázdnej brány zavŕšil svoj hetrik - 4:7.

HK Dukla Michalovce - HC Penguins Prešov 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)
Góly: 15. Drotár (Faith), 16. Fedorko (Salnikov, Šangin), 27. Voronov (Fedorko, Salnikov), 41. Drotár (Faith, Klouda) – 2. Halás (Chalupa), 6. Tkáč (Halás, Chalupa), 9. Chalupa (Halás), 26. Dancsák (Podsedlý), 32. Kubiš (Prokop, Nitriansky) pres/2, 33. Halás (Horvát, Novický) pres/1, 59. Halás (Obšut) oslab/1.
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Babeliak - Frimmel, Rojík. Divákov: 666.
HK DUKLA: Okoličány (9. Petro) - Dolgoš, Voronov, Kubát, Buraľ, Boboš, Šangin - Jur. Faith, Klouda, Drotár - M. Segľa, Huňady, Hinďoš - Lušnikov, Salnikov, Fedorko - Schnelly, Jenčo, M. Gavura.
HC PENGUINS: Marton - Nitrinasky, Obšut, Novický, Tkáč, Tartaľ, Pitka - Kubiš, Prokop, Kohutiar - Chalupa, Horvát, Halás - Podsedlý, Kivader, Dancsák - Pulščák.

Uverejnené: 22.01.2016 19:57:45