Petrovčania prehrali dôležitý zápas

V šesťbodovom zápase o piatoligovú záchranu futbalisti Petroviec nad Laborcom nečakane podľahli rovnako namočenej Čiernej nad Tisou 1:2 (0:0). V boji o záchranu si skomplikovali situáciu. Pre hostí má víťazstvo cenu zlata.

Minulý týždeň totiž ich hráč Šimko inzultoval rozhodcu pri odchode do šatní po nevydarenom domácom zápase s Michaľanmi (2:3). Preto po skončení sezóny Východoslovenský futbalový zväz odpočíta zachraňujúcemu sa mužstvu až tri body.

V úvode súboja prekvapujúco útočili iba hostia. Po Oroszovom centri Kaštelyho hlavička preletela popri spojnici brvna a žrde. Potom sa o zmenu skóre pokúšal Ballók. Brankár Regenda jeho tvrdú strelu nohou vyrazil na roh. V polovici prvého dejstva na ľavej strane Petrovčan Mráz obišiel troch hráčov. Z uhla mieril tesne ponad spojnicu. Po polhodine hry spálil tutovku, keď z tesnej blízko slabo vystrelil. Gólman Száraz jeho chabý pokus v pohode chytil. V závere polčas Jakub poslal dlhý center. Loptu zachytil Mráz. Jeho jedovka tesne minula bránu.

Po zmene strán sa zmenilo skóre. V 57.minúte Miker fauloval Kendiho. Z priameho kopu sa nemýlil Ballók - 0:1. O dve minúty Petrovce n/L. vyrovnali. Po nedovolenom zákroku na Reváka rozhodca nariadil penaltu. Hoci Száraz vystihol smer Demeterovej strely, proti jeho tvrdému pokusu bol bezmocný - 1:1. Hostia sa však nevzdávali. Štvrťhodinu pred koncom takmer skóroval Ballók. O tri minúty ho napodobnil domáci Jakub. V 83.min. petrovskí obrancovia zabudli na Orosza. Ten bez problémov napriahol a vymietol šibenicu Regendovej svätyne - 1:2. V samom závere Sninský hlavou zblízka netrafil bránu. Aj preto nováčik utrpel nepríjemnú domácu prehru. Tá ho môže ešte mrzieť.

Petrovce n/L. - Čierna n/T. 1:2 (0:0)

Góly: 59.Demeter (z 11 m) -  57.Ballók, 83.Orosz, ŽK: Palšovič, pred 150 divákmi rozhodoval Vaľko,

PETROVCE N/L.: Regenda - Revák, Miker, Pčolinský, Ferko (62.Rovňák), Špak, Jakub, Gronovič (53.Gačko), Mráz, Demeter, Sninský.

ČIERNA N/T.: Száraz - Gasparik, Szücs, Kotka, Tóth, Dulík, Orosz, Ballók, Palšovič, Kaštely, Kendi (74.Czizsmár).

Ďalšie výsledky: Slivník - Cejkov 3:1, Sečovce - Dvorianky 5:1, Borša - Čierna n/T 4:2, Streda n/B - Medzev 3:6, Michaľany - Poproč 0:0, Sokoľany - Lastomír 4:0.

Medzev 21 15 3 3 58:25 48
Poproč 21 13 4 4 46:29 43
Borša 21 11 3 7 46:32 36
Čičarovce 21 10 4 7 40:29 34
Cejkov 21 11 1 9 35:33 34
Sečovce 21 10 3 8 33:27 33
Sokoľany 21 10 3 8 29:35 33
Lastomír 21 9 4 8 34:32 31