files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovskú Duklu posilnil Luka Bašič

Už piatu posilu hlásia pred začiatkom vyraďovacej časti v michalovskej Dukle. Aktuálne šiesty tím prvej ligy po Martinovi Segľovi a Ladislavovi Hopkovičovi, ktorí prišli z Humenného, brankárovi Adamovi Trenčanovi a obrancovi Miroslavovi Ďurákovi, tentoraz podpísal slovinského reprezentačného útočníka Luku Bašiča. Ten naposledy pôsobil v Nových Zámkoch, kde koncom minulého týždňa skončil kvôli vysokému počtu cudzincov.

Luka Bašič v akcii (foto hcnovezamky.eu)

Po Lukovi Bašičovi, ktorý v 33 zápasoch zaknihoval v Nových Zámkoch 26 kanadských bodov za 10 gólov a 16 asistencií, poškuľovali v Michalovciach už dlhšie. "Vedeli sme o jeho kvalitách. Keď vyšlo najavo, že v Nových Zámkoch končí, ihneď sme ho kontaktovali. Podotýkam, že v Nových Zámkoch neskončil kvôli výkonnosti, ale kvôli vysokému počtu cudzincov v tíme. Jeho štatistiky, ako aj herný prejav hovoria o tom, že ide o kvalitného hráča, ktorý dokáže zahrať na pozícii krídla, ale aj centra. Verím, že bude posilou," skonštatoval na margo angažovania 26-ročného útočníka prezident HK Dukla Michalovce Alexander Černega, poďla ktorého slov by mal slovinský útočník nastúpiť už na dnešný zápas 42. kola prvej hokejovej ligy v Detve.

Luka Bašič okrem Slovinska, hral aj vo Švédsku, Kazachstane či vo Francúzsku

Angažovanie rodáka z Ľubľane, ktorý okrem materského HK Olimpija a už spomenutých Nových Zámkov hrával aj vo švédskom Mora IK, francúzskom Amiens či Neuilly-sur-Marne a kazašskej Astane, nemusí byť pred začiatkom play-off posledným. "Obzeráme sa ešte po nejakom útočníkovi. Keď však niekto ešte príde, musí to byť ozajstná posila do prvého či druhého útoku," podotkol prezident HK Dukla Michalovce. 

Peter BrendzaUverejnené: 03.02.2016 10:57:15 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.