Juniorky Iuventy zdolali o desať gólov Inter Bratislava

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri trinásteho kola prvej ligy žien doma nad bratislavským Interom presvedčivo 34:24 (19:15) a keďže víťaz tohto duelu mal vopred jasné vedenie v tabuľke, mladé Zemplínčanky sú po desaťgólovom triumfe znovu prvé. Zverenky trénera Františka Urbana teraz ešte čaká porcia troch domácich zápasov, najprv v predohrávke štrnásteho kola privítajú v stredu 24.februára o 17.00 hod. HK Štart Trenčín, následne si v nedeľu 28.februára 2016 o 14.00 hod. takisto predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú hostiť Nesvady.

Keďže doterajší líder tabuľky Trenčín v sobotu zakopol v Hlohovci, súboj dovtedy druhého a tretieho tímu tabuľky sa stal aj duelom o prvé miesto. Lepšie ho začali domáce hráčky, ktoré po góle Vladimíry Bajčiovej vyhrávali v tretej minúte 3:1. O dva góly viedli domáce hádzanárky aj v 5. minúte, kedy dala Habánková na 4:2, ako aj na konci desiatej minúty, kedy bolo po góle Bajčiovej 8:6. Michalovčanky si aj naďalej udržiavali niekoľko gólové vedenie a keď Sofia Nagyová dala v 18. minúte na 13:10, zobrala si lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Ani ten však dej prvého polčasu nezmenil. Naopak, domáce hráčky si po ňom vypracovali ešte vyšší náskok, keď trestali útočné chyby súpera rýchlymi kontrami. Po jednej z nich dala v 25. minúte Sofia Nagyová na 17:13 a po ďalšom góle tejto šikovnej kridelníčky vyhrávali Michalovčanky v 28. minúte 19:13. Záver prvého dejstva ale patril Interu, ktorý dvoma gólmi skorigoval polčasové skóre na 15:19 vo svoj neprospech.

Aj prvá polovica druhého polčasu mala rovnaký priebeh. Zatiaľ, čo „žlto-čierne“ sa snažili niečo s výsledkom urobiť, Michalovčanky naďalej pokračovali vo svojej hre založenej na rýchlych kontrách, ktorými si stále držali viacgólový náskok. Po dvoch rýchlych brejkoch a presných zakončeniach Jany Dziurovej viedla michalovská Iuventa v 43. minúte 25:19. Keď tá istá hráčka dala v 52. minúte na 29:22, bolo jasné, že víťazstvo si tentoraz na svoje konto pripíšu Michalovčanky. Tie svoj náskok ešte natiahli. Na začiatku poslednej minúty dala Solárová na 33:24, čo je rovnaký výsledok, ako skončil súboj septembrového druhého kola na Interi (mimochodom aj vtedy bol polčas 19:15 v prospech domáceho Interu...) Dejiny spoločných tohtosezónnych duelov prepísala štyri sekundy pred koncom Vladimíra Bajčiová, ktorá sa postarala nielen o to, že Iuventa vyhrala desaťgólovým víťazstvom 34:24, ale aj o to, že v prípade rovnosti bodov na konci sezóny budú vďaka jej gólu v tabuľke lepšie stáť Michalovčanky.

Michalovce jun. - Inter Bratislava 34:24 (19:15)

Pok. hody: 1/0 - 1/1, vylúčené: 8 - 3. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Medveďová - Dziurová 5, Solárová 4, Štefániková 1, Soročinová 2, Selecká, Habánková 5, Nagyová 6, Kišiková 1, Ščerbáková, Bajčiová 9, Lešková 1, Barátová.

INTER: E. Kollárová - Lavrinčíková 1, Csenkeyová 2, Darászová 1, Kubinová 6, Sejirhanová, Čurilová, Hlásniková 1, Neštická 3, Huttová 10/1.

Uverejnené: 21.02.2016 16:11:18