Víťazstvo a prehra juniorov HK Mládež Michalovce

Juniori HK Mládež Michalovce si v dvoch extraligových zápasoch Nadstavbovej časti o 13. - 18. miesto na svoje konto pripísali tri body. Najskôr prehrali na ľade Hoba Bratislava 3:4 po samostatných nájazdoch. V tomto stretnutí ešte minútu pred koncom prehrávali 1:3, no gólmi Petra Herteľa a Rolanda Weissa poslali zápas do predĺženia a následne aj do samostatných nájazdoch. V druhom zápase si už na svoje konto pripísali víťazstvo, keď v Piešťanoch zvíťazili 6:5 po samostatných nájazdoch. Aj v tomto zápase Michalovčania najskôr ťahali za kratší koniec povrazu. V 46. minúte totiž prehrávali 2:5, no troma gólmi v rozpätí 80 sekúnd vyrovnali a v samostatných nájazdoch rozhodol o ich výhre Oleksii Vorona. Michalovskí juniori sú aktuálne v tabuľke nadstavbovej časti o 13. - 18. miesto na sedemnástej priečke. Nadstavbovú časť ukončia budúcu sobotu 27. februára zápasom na ľade HC Košice. Následne ich ešte čaká aj play-off o Pohár generálneho sekretára SZĽH, kde sa definitívne kvalifikovali ziskom troch bodov z víkendových zápasov.

9. kolo
Hoba Bratislava - HK Mládež Michalovce 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)
Góly: 3. Jurjak (Kojda), 45. Jurjak (Karaffa, Rutšek) pres/1, 50. Gevorkyan (Michalička, Kojda), roz. sam. nájazd Gevorkyan - 25. Radetskyi (Grega, Slobodník), 60. Herteľ (Hercik. R. Weiss), 60. R. Weiss (Hercik, M. Gavura)
Vylúčení: 6:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jonák - Kristián, Regec.
HK MLÁDEŽ: Dzúr - Alexandrov, Vinc, Herteľ, Grega - Vorona, Slobodník, Radetskyi - M. Gavura, R. Weiss, Hercik.

10. kolo
HK Havrani Piešťany - HK Mládež Michalovce 5:6 po sam. nájazdoch (1:0, 3:2, 1:3 - 0:0)
Góly: 13. Gramblička (Domian), 35. Režný (Osvald, Gramblička), 39. Domian (Kožúrik), 40. Režný (Osvald, Gramblička), 46. Osvald (Tolokonnikov, Gramblička) - 30. Vorona (Slobodník), 32. Vinc (Alexandrov, Radetskyi) pres/1, 49. R. Weiss (Hercik, Vinc), 50. Radetskyi (Vorona), 51. R. Weiss (M. Gavura, Hercik), roz. sam. nájazd Vorona
Vylúčení: 1:2. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec - Beniač, Tvrdoň.
HK MLÁDEŽ: Dzúr (53. Kasarda) - Alexandrov, Vinc, Herteľ, Grega, T. Lancoš, Chudý - Vorona, Slobodník, Radetskyi - M. Gavura, R. Weiss, Hercik - N. Lancoš, Štenko, Nazad.