Juniori HK Mládež Michalovce znížili stav štvrťfinálovej série

Juniori HK Mládež Michalovce zvíťazili v treťom štvrťfinálovom súboji najvyššej Extraligy, ktorá nesie názov O pohár generálneho sekretára SZĽH (súťažia v ňom tímy, ktoré po skončení základnej a nadstavbovej časti obsadili priečky na 10. až 17. mieste), keď na vlastnom ľade zdolali HK ŠKP Poprad 4:1 a vo štvrťfinálovej sérii znížili na 1:2. Michalovčania síce prehrávali po góle Bednarčíka vo vlastnom oslabení, no potom odpovedali štyrmi gólmi v rade, keď ešte v prvej tretine otočili skóre gólmi Hercika a Regendu, no a ich víťazstvo spečatil dvoma presnými zásahmi Ivan Radetskyi. Štvrtý štvrťfinálovú duel sa odohrá v pondelok 7. marca o 17.00 hod., rozhodujúci piaty zápas by sa hral v stredu 9. marca v Poprade.

HK Mládež Michalovce - HK ŠKP Poprad 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Stav série: 1:2
Góly: 11. Hercik (P. Regenda), 12. P. Regenda (M. Gavura), 38. Radetskyi (Vorona, R. Weiss), 47. Radetskyi (Vorona, Alexandrov) - 6. Bednarčík (Tešlár) oslab/1
Vylúčení: 7:7, navyše M. Gavura (Michalovce) 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Žák - Hric, Vall.
HK MLÁDEŽ: Dzúr (42. - 43. Kasarda) - Alexandrov, Vinc, T. Lancoš, Š. Stríž, Labanc - Vorona, R. Weiss, Alexandrov - Hercik, M. Gavura, P. Regenda - Grega, Masaryk, Štenko.
HK ŠKP: Just - Szucs, Mihalko, Tešlár, Krmenčík, Kolumber - Bednarčík, Lindeman, B. Šterbák - Pjecha, Vislocký, Olejník - Ovšonka, Petrulák, Lorenc.

Uverejnené: 06.03.2016 18:49:57