MFK Zemplín prehral so Slovanom opäť gólom zo samého záveru

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v dohrávanom stretnutí 21. kola Fortuna ligy na pôde ŠK Slovan Bratislava 0:1, keď gól inkasovali z kopačky Tamása Priskina v 90. minúte!. Michalovčania tak neukončili trinásťzápasovú sériu "belasých" bez prehry a naďalej sú v tabuľke s osemnástimi bodmi na desiatom mieste. Zverenci trénera Stanislava Grigu sa po dvoch odohraných súbojoch na pôde súpera v najbližšom kole predstavia doma, keď v nedeľu 13. marca o 14.30 hod. aj pred televíznymi kamerami RTVS privítajú aktuálneho majstra a takisto aj lídra tabuľky FK AS Trenčín.

V prvom polčase sa za slnečného počasia hralo prevažne na michalovskej polovici. Domáci síce začali dobýjanie brány MFK Zemplín, no veľmi dlho sa im to nedarilo. V piatej minúte zahrával priamy kop z pravej strany Marko Milinkovič, na jeho center najvyššie vyskočil kanonier Róbert Vittek, s ktorého hlavičkou si Marián Kelemen aj s pomocou Vernona poradil. Srbský legionár a kapitán „belasých“ bol naďalej pri chuti, keď jeho strieľaný center už o niekoľko desiatok sekúnd neskôr presvišťal michalovskou obranou. V štrnástej minúte pohrozili aj Michalovčania. Po rýchlom prenesení hry na ľavú stranu sa k lopte dostal Martin Koscelník, toho center pred osamoteným Hamuľakom v poslednej chvíli do bezpečia odhlavičkoval Boris Sekulič. Michalovčania sa osmeľovali čoraz viac, no boli to domáci, ktorí mohli otvoriť skóre. V 21. minúte sa predral obranou opäť Marko Milinkovič, jeho nepríjemnú strelu ale Marián Kelemen vyrazil. O štyri minúty neskôr dostal Róbert Vittek loptu za michalovskú a napálil ju iba do pravej Kelemenovej žrde, následnú dorážku Savičeviča zrazil Vernon de Marco na rohový kop. No a keď Marián Kelemen vyhral aj tretí súboj s Róbertom Vittekom, ktorý tentoraz mieril vedľa michalovskej brány, prvý polčas skončil bezgólovou remízou. Nič na tom nezmenila ani hlavička Vernona de Marca, s ktorou si brankár Ján Mucha bezpečne poradil.

Domáci začali aktívne aj druhé dejstvo a po piatich minútach sa mohli tešiť z gólu. Obranou Michaloviec prenikol Marko Milinkovič, ten obstrelil aj Kelemena, no Vernon odvrátil loptu spred prázdnej brány. Slovanisti sa aj naďalej snažili o vytúžený gól, no ten nie a nie prísť. Ich útočná hra totiž nebola súrodá a Michalovčania bezpečne bránili bezgólovú remízu. V 72. minúte sa zrodila najväčšia šanca "belasých". Róbert Vittek sa predral do pokutového územia, jeho prvú strelu zrazila obrana, druhú Kelemen, no lopta sa dostala na päťku k osamotenému striedajúcemu Priskinovi, ktorý trestuhodne prestrelil opustenú bránu. Keď osem minút pred koncom Zrelák minul Milinkovičov center, zdalo sa, že „belasí“ michalovskú pevnosť na Tehelnom poli nedobijú. Zemplínčania však cennú remízu neubránili, keďže v nadstavenom čase sa po centri do pokutového územia k lopte dostal Tamás Priskin, ktorý vykúpil domácich strelou do šibenice Kelemenovej brány. Michalovčania tak so Slovanom Bratislava prehrali aj druhý vzájomný súboj gólom z posledných sekúnd zápasu...

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 90+. Priskin
Žlté karty: 79. De Kamps - 80. Sviarčinskij, 89. Koscelník
Rozhodovali: Královič - Vorel, Bobko - 1022 divákov.
ŠK SLOVAN: J. Mucha ml. - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Zreľák - Scott, De Kamps - Milinkovič, V. Savičevič (60. Priskin), F. Kubík (69. Oršula) - Vittek
MFK ZEMPLÍN: Kelemen - Pérez, Khubutia, Vernon, Sviarčinskij - T. Sedlák, Grič - Koscelník (90. Serečin), Lukič (72. Bayón), Kunca - Hamuľak (70. Votinov)

Nikodemos Papavasiliou, tréner Slovana (zdroj: šport.sk): "Aký zápas! Bol to jeden z tých zápasov, keď by sme mohli hrať celý deň, a neskórovali by sme. Ale stalo sa. V prvom polčase sme dominovali, ale chýbalo šťastie a aj tá finálna prihrávka. V druhom polčase sme hrali proti stene a bolo to ťažké. Pre mňa je dôležité, že sa nikdy nevzdávame a chceli sme streliť gól. Potom to už bolo o dlhých loptách a našťastie sme to tam napokon dostali. Tempo bolo vysoké, šance sme si vytvorili a to chcem vidieť od mojich hráčov."

Stanislav Griga, tréner Michaloviec (zdroj: šport.sk): "Čo sa týka výsledku, tak zaslúžený. Súper mal najmä v prvom polčase šance, najmä pri centroch. Zle sme vstúpili do zápasu, potom sme sa chytili. V druhom polčase mal súper problémy dostať sa do šancí. Keď to padne po časovom limite, tak to bolí. Hráči sú smutní. Slovan je ale silný, a to je jeho veľkosť, že vyhrá zápasy, aj keď sa mu nedarí. My sme hrali to, na čo sme mali. Veľa šancí sme si nevytvorili."