Michalovce doma opäť prehrali, hostia sa radovali z postupu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa v sobotu poslednýkrát predstavili doma v tejto sezóne a ich rozlúčka s vlastným obecenstvom bola rovnaká, ako celá jarná časť - nudná, slabá, bez bodov i bez gólov. Michalovce prehrali s prvým mužstvom tabuľky jasne 0:3 a hostia na základe tohto víťazstva oslavovali hneï po skončení zápasu postup do Corgoň ligy. MFK Zemplín sa najbližšie predstaví v Trenčíne, o dva týždne sezónu uzavrie priateľským stretnutím v Zlatých Moravciach proti reprezentácii Malajzie do 21 rokov.

Hostia vedeli, až ak v Michalovciach zvíťazia, predčasne si zabezpečia návrat do Corgoň ligy, odkiaľ pred rokom vypadli. Proti mal byť MFK Zemplín, ktorý sa zastrájal, že za každú cenu zvíťazí a Zlatým Moravciam umožní radovať sa až po sobotňajšom domácom zápase proti Liptovskému Mikulášu. Nestalo sa, ViOn v Michalovciach hladko vyhral a domáci sa môžu zamýšľať nad tým, prečo boli doma na jar takí nuloví...

Hostia boli od začiatku futbalovejší a už po siedmich minútach sa radovali z gólu, keď sa v pokutovom území najlepšie zorientoval takmer dvojmetrový útočník Pavelka a strelou k žrdi poslal Zlaté Moravce do vedenia. Vzápätí mali hostia ďalšiu šancu, útočník Náther mieril tvrdou krížnou strelou vedľa. V 17. minúte sa po vtipnej akcii odhodlal ku krížnej strele obranca Uhľár, ale nenamieril presne. Hostia diktovali tempo a po ďalšej strele Babica musel zasahovať brankár Pillár. Celý prvý polčas sa niesol v znamení prevahy hostí, ktorí svojou dobrou kombinačnou hrou nedali Michalovciam veľa možností na manévrovanie smerom dopredu. Po prestávke bol futbal rušnejší. V 48. minúte vypálil spoza pokutového územia Babic, brankár Pillár bol namieste. Domáci prvýkrát namierili do priestoru Kuciakovej brány po hodine hry, Ruskovského slabučká strela ledva došla k brankárovi hostí. O tri minúty však práve Ruskovský uvoľnil Ľubarského, ten z dobrej pozície nechal krížnou strelou vyniknúť Kuciaka a odrazenú loptu poslal Zahradník vedľa. V 67. minúte sa kapitán hostí Kuračka presadil cez obrancu Blahutu a zoči-voči brankárovi Pillárovi nezaváhal - 0:2. O dve minúty centroval z pravej strany Ruskovský, Ľubarskij hlavičkoval sám z hranice „malého vápna“, ale iba do náručia brankára Kuciaka. Vzápätí dobre pálil Babic, Pillára neprekonal. V záverečnej minúte ešte napriahol z hranice pokutového územia Pavelka a jeho strela k žrdi po tretíkrát rozvlnila sieť domácich.

MICHALOVCE - Z. MORAVCE 0:3 (0:1)

GÓLY: 7. a 90. Pavelka, 67. Kuračka. ŽK: Ruskovský, Zahradník - Hözl. ROZHODCA: P. Hrčka - 423 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Pillár - Blahuta, Šitov, Vajda, Uhľár - Ruskovský, Pavlovčák (60. Mihok), Hreško, Viskup (80. Sninský), Zahradník - Ľubarskij (77. E. Seman).

FC ViOn: M. Kuciak - Pavlenda, Klabal, Hözl, Chren - Candrák (65. Orávik), Babic, Kuračka, Tomášek (70. Sloboda) - Pavelka, Náther (75. Ondrejka).

Ostatné výsledky 31. kola: R. Sobota - Púchov 0:2 (0:1), L. Mikuláš - Dolný Kubín 0:4 (0:3), Ružomberok B - Trenčín 2:1 (2:1).

Najbližší program: 32. kolo (22. 5. 2010 o 17.00 hod.): AS Trenčín - Michalovce, 29. 5. 2010 o 17.00 hod.:  priateľské medzištátne stretnutie: Malajzia 21 - Michalovce (na štadióne v Zlatých Moravciach).