ZEMPLINTOUR 2010

Nedávno sa uskutočnil I. ročník Zemplínskeho cyklomaratónu. Na štart sa okrem profesionálov mohli postaviť aj neprofesináli, a tak si vyskúšať svoje možnosti. Štart bol na Vinnom jazere a cieľ bol naplánovaný na Pirnagovom vrchu.

Ôsmeho mája sa uskutočnili cyklistické preteky pod názvom Zemplíntour 2010. Na štart 107 km etapy sa postavilo 80 pretekárov, ktorí vyštartovali z Vinného Jazera smerom na Sobrance, Ubľu a Humenné. Samotný cieľ maratónu bol hore na Pirnagovom vrchu. Od štartu sa peletón držal spolu čo dovoľovala aj dvojprúdová cesta a dostatok síl, no za Sobrancami sa už peletón rozdelil na dve časti. Pretekárov čakal ťažký úsek trate kde na 64. km na nich čakala horská prémia. V tomto ťažkom stúpaní im pomohlo osvieženie vo forme májového dažďa. Víťazom horskej prémie sa stal súťažiaci s číslom 1 Milan Rovňák z Michaloviec. Nasledovala pohodová jazda cez Sninu do Humenného no posledných 10 km s 18° stúpaním  dobre preverilo každého pretekára a poriadne roztrhalo peletón.  Ako prvý do cieľa dorazil Milan Rovňák z Michaloviec s časom 3:03:05, nasledovali ho Michal Habera z Košíc a Matúš Pribela z Partizánskeho.
Organizátori boli s týmto prvým ročníkom veľmi spokojní a už teraz rozmýšľajú nad nasledujúcim.