Starší dorastenci MFK Zemplín remizovali s účastníkom Ligy majstrov

Starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase 19. kola Dôvera I. ligy staršieho dorastu s tímom FK Senica 3:3 (1:2). Remíza s týmto celkom je o to cennejšia, že Seničania sú minulosezónny majstri Slovenska a v tejto sezóne reprezentovali Slovensko v juniorskej edícii Ligy majstrov. Zverenci trénera Alberta Rusnáka viedli od 8. minúty gólom Ivan Fedynu, na ktorý hostia ešte v prvom polčase dvakrát odpovedali. Najskôr v desiatej minúte vyrovnával Matej Kosorín a potom poslal hostí do vedenia v 28. minúte Ladislav Almási. V druhom polčase síce vyrovnal v 65. minúte Martin Bednár, no už o štyri minúty neskôr hlavný arbiter Patrik Kmec nariadil pokutový kop, z ktorého sa nemýlil Ladislav Almási. Remízu napokon zabezpečil v 76. minúte striedajúci Martin Kolesár.

Starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce, ktorí aj po tejto remíze ostali na treťom mieste v tabuľke, sa najbližšie predstavia v Prešove proti Tatranu, doma ich uvidíme v sobotu 30. apríla, kedy v tradičnom čase o 11.00 hod. privítajú celok ŽP Šport Podbrezová.

MFK Zemplín Michalovce U19 - FK Senica U19 3:3 (1:2)

Góly: 8. Fedyna, 65. Bednár, 76. M. Kolesár - 10. Kosorín, 28. Almási, 69. Almási pok. kop

Žltá karta: 69. M. Kolesár - 79. Kosorín.

Rozhodovali: P. Kmec - Greško, Vass.

MFK ZEMPLÍN: Slávik - Masnica, Kimák, Janočko, M. Bednár, Fedyna, Kolesár, Vojtovič (62. M. Kolesár), Sopata, Vajs (90. Poprik), R. Lukáč (38. Saxa).

FK: Szaráz - Palkovič, Jedinák, Pittner, Kosorín (89. Nemček), Kozák, Svatík, Blažek, Kubrický, Včelka, Almási.

Uverejnené: 09.04.2016 14:59:32