MFK Zemplín vezie spod Čebraťa cenný bod

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v stretnutí 29. kola Fortuna ligy na pôde MFK Ružomberok 0:0. Zverenci trénera Stanislava Grigu sa v najbližšom zápase predstavia doma, keď v sobotu 30. apríla o 19.00 hod. privítajú na svojom štadióne celok FK Senica.

Pod Čebraťom sa stretli tímy, ktorým sa v posledných zápasoch nedarilo. Zatiaľ, čo Ružomberčania prehrali tri stretnutia v rade, Michalovčania nevyhrali v siedmych po sebe idúcich zápasoch, v ktorých získali iba chudobné tri body. Tréner Zemplínčanov Stanislav Griga neurobil oproti utorkovému zápasu s Dunajskou Stredou (1:1) žiadnu zmenu v základnej zostave. Úvod patril domácim, konkrétne Štefanovi Zošákovi. Ten prenikol po ľavej strane až do pokutového územia, z ťažkého uhla ale strelil iba do bočnej siete, Marek Sapara následne mieril z priameho kopu z dobrej vzdialenosti nad Kelemenovu bránu. V deviatej minúte ale mohlo udrieť z ničoho nič na druhej strane. Milan Šimčák zahral dlhý aut až do pokutového územia, kde Vernon de Marco hlavičkoval iba do dobre postaveného Tofiloského. O päť minút neskôr mali hostia ďalšiu gólovú šancu. Martin Koscelník našiel centrom z ľavej strany v pokutovom území úplne nepokrytého Filipa Serečina, ktorého strelu brankár Tofiloski končekmi prstou vyrazil na rohový kop. Na druhej strane po pošmyknutí Podhorina mieril z voleja Lačný vysoko nad. V ďalších minútach sa hralo bez gólových šancí. Skóre sa mohlo meniť až v samom závere prvého dejstva. Najskôr pohrozili domáci, keď Gerátovú hlavičku vyškriabal Kelemen, na druhej strane spálil obrovskú šancu Filip Serečin, ktorý zoči – voči brankárovi Tofiloskému netrafil ideálne loptu.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. Tí si v prvých desiatkach sekúnd vypracovali niekoľko štandardiek. Najbližšie ku gólu bol v 48. minúte Antonín Rosa, ktorého strelu Marián Kelemen vytlačil na rohový kop. Viac ofenzívnej aktivity mali aj naďalej domáci. Tí si však nepotykali s koncovkou. Otvoriť skóre mohol Peter Maslo, ktorého hlavička iba tesne minula hosťujúcu bránu, na druhej strane po rýchlej kontre Serečin pálil tesne vedľa. V 65. minúte prišla ďalšia rýchla kontra Michalovčanov, pri ktorej Michal Hamuľak trafil pravú Tofiloského žrď. Z následného rohového kopu Jakub Grič prestrelil súperovu bránu. Aj v ďalších minútach zápasu mali loptu na kopačkách viac domáci, väčšie gólové šance ale mali Michalovčania. Tí mohli skórovať aj v 70. minúte, kedy sa k lopte dostal na hranici šestnástky Tomáš Sedlák, jeho strela ale išla tesne vedľa brány. V 78. minúte prišla najväčšia šanca zápasu, v ktorej bol domáci útočník Martin Jakubko. Ten sa vyhol ofsajd pasci, no v čistej šanci mieril iba do Mariána Kelemena, ktorý zrazil jeho strelu na brvno a následný rohový kop. V ďalších minútach sa už nič podstatné neudialo, a tak zápas skončil zaslúženou bezgólovou remízou.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 0:0
Žlté karty: 35. Boszorád, 83. Lačný, 86. Faško - 39. Peréz, 67. Danko, 90.+ Bayón
Rozhodovali: Očenáš - Jankovič, Petríček.
Divákov: 1780.
MFK: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, Boszorád - M. Nagy (70. Jakubko), Sapara (32. Gerát) - Gal Andrezly (82. Faško), Ďubek, Zošák - Lačný.
MFK ZEMPLÍN: Kelemen - Perez, Podhorin, Vernon, Šimčák - Grič, Sedlák - Serečin (90+ Sviarčinskij), Danko (80. Bayón), Koscelník (86. Kunca) - Hamuľak.