Remíza MFK Zemplín s Baníkom Ostrava

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali vo svojom štvrtom prípravnom súboji pred nastávajúcou sezónou v Poprade s účastníkom druhej českej ligy FC Baník Ostrava 3:3. "Žlto-modrým" vyšiel ideálne prvý polčas, kedy z minima vyťažili maximum a po dvoch góloch Adriána Leška a jednom Dominika Kunca viedli hladko 3:0. Taký istý kúsok sa však v druhom polčase podaril družstvu vedenému bývalým trénerom MFK Vlastimilom Petrželom, ktoré vyrovnalo na konečných 3:3.

Na ihrisku v Národnom futbalovom centre v Poprade sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom mali viac z hry hráči FK Baník, góly však dávali Michalovčania, ktorí ukázali „moravákom“ lekciu z efektivity. Po viacerých nevyužitých šanciach prišiel prvý trest pre Baník v 19. minúte, kedy sa na polovici súpera zmocnil lopty Adrián Leško, ktorý sólo premenil na 1:0. Michalovčanom vyšiel aj záver prvého dejstva. V 37. minúte Dominik Kunca dal na 2:0 a štyri minúty pred koncom prvého dejstva pridal svoj druhý gól v zápase Adrián Leško – 3:0.

Zemplínčania tak v prvom polčase vyťažili z minima maximum a zdalo sa, že si môžu pripísať cenný skalp. Baník však v druhom polčase pridal na efektivite. V 55. minúte skóroval po rohovom kope hlavou Arťom Mešaninov, no a o sedem minút neskôr z pokutového kopu strelil kontaktný gól Daniel Holzer. Ten potrestal nevyužité michalovské šance, keď chvíľu predtým brankár Vašek zneškodnil jedovku Dominika Kunca aj strelu Tomáša Sedláka z dobrej pozície. Hráči českého tímu vycítili šancu na vyrovnanie. Pätnásť minút pred koncom však mohol rozhodnúť striedajúci Mensah, ktorého strelu vytlačil brankár Vašek. Trest prišiel o päť minút neskôr, keď Holzer vyrovnal na 3:3. Vo zvyšných minútach sa už nič podstatné na ihrisku neudialo a zápas tak skončil remízou 3:3.

MFK Zemplín Michalovce - FK Baník Ostrava (ČR II.) 3:3 (3:0) - hralo sa v Poprade

Góly: 19. Leško, 37. Kunca, 41. Leško – 55. Mešaninov, 62. Holzer (pok. kop), 80. Holzer

MFK ZEMPLÍN: P. Macej (46. Kira) - F. Pavúk, Michal Gallo, Grič, Šimčák - M. Bednár (68. Turík) - D. Kunca (78. Vajs), T. Sedlák, S. Danko, A. Leško (58. Mensah) - Bellás (46. M. Hamuľak)