files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Ščurko zahraničie neriešil, v Dukle vidí potenciál na úspech

Zatiaľ najväčšou rybou, ktorú ulovili predstavitelia HK Dukla Michalovce z prestupových riek počas tohto leta je Ladislav Ščurko. Tridsaťročný útočník patril v minulých sezónach v drese Bardejova k najlepším hráčom prvej ligy a viackrát rozosmutnil aj michalovských hráčov či fanúšikov. Teraz prichádza čas, kedy im to bude môcť vrátiť na ľade. Odchovanec gelnického hokeja netají, že prichádza s cieľom navrátiť michalovskej Dukle minimálne punc prvoligového princa, ktorý mala v rokoch 2012 až 2014.

Prečo sa tento kvalitný útočník rozhodol kývnuť na michalovskú ponuku? „Po skončení v Bardejove som si chcel vybrať mužstvo, ktoré má podobné ciele a ambície. Verím tomu, že Michalovce majú na to, aby hrali o prvú, či druhú priečku a som presvedčený, že môžem byť k naplneniu týchto ambícii nápomocný,“ skonštatoval útočník, ktorý v prvej lige zatiaľ pôsobil krátko v Trebišove, no najväčšiu slávu zažil v spomenutom Bardejove. S ním sa tešil z troch víťazstiev v prvej lige. K štvrtému bol blízko aj v minulej sezóne, s Novými Zámkami však Bardejovčania prehrali rozhodujúci piaty domáci duel. Následne obaja bojovali v baráži s Piešťanmi o extraligovú príslušnosť. Tú si nakoniec s Piešťanmi vybojovali Nové Zámky, o čom sa rozhodlo až v poslednom kole. Neúspech mal obrovské dôsledky. Vedenie klubu sa totiž následne rozhodlo rozpustiť mužstvo. „Samozrejme, že to vtedy mrzelo. Bardejov hral v posledných štyroch rokoch trikrát baráž o Extraligu. Následne prišla akási frustrácia z toho všetkého a sami vidíte, ako to dopadlo. Hokejový život však ide ďalej. Verím, že si baráž o Extraligu zahrám opäť tuto v Michalovciach,“ podotkol Ladislav Ščurko. Väčšina hokejistov z minulosezónneho kádra v Bardejove sa rozhodla pre zahraničie. Nebolo to lákadlom aj pre samotného Ščurka? „Nejaké ponuky boli, no ja som sa rozhodol ešte pre jednu sezónu na Slovensku.“

V michalovskej Dukle vzali po neúspešnej minulej sezóne všetko od podlahy. Káder prešiel viacerými zmenami, na trénerskú stoličku sa vrátil v minulosti úspešný Miroslav Ihnačák. Na brankárskom poste vedenie klubu udržalo v minulej sezóne výborného Adama Trenčana, kvalita a skúsenosť je v podobe Daniela Hančáka, Marcela Šterbáka či Zoltána Kubáta aj v obrane. „Zatiaľ to nevyzerá najhoršie. Gro kádra je už tu, potrebujeme sa ale posilniť v útoku. Zatiaľ nemáme nejaké veľké hviezdy, no ja verím, že zabojujeme ako kolektív a že michalovský divák si príde na svoje. Určite dáme do hry srdce, aby bol spokojný,“ skonštatoval bývalý slovenský mládežnícky reprezentant, ktorý v apríli tohto roka oslávil tridsiate narodeniny. S akými ambíciami prichádza do metropoly Zemplína? „Sú tie najvyššie. Verím, že toto mužstvo na to má, aby hralo o vrchné priečky. Na to sa chceme nastaviť, no ešte je pred nami dlhá cesta, ktorú sme práve teraz iba začali,“ uviedol na margo ambícii Ladislav Ščurko.

Letná príprava a dril s ňou spojený nemajú hokejisti príliš v láske. Na druhej strane, práve z nej čerpá každý energiu v náročnej sezóne a preto ju musí každý možno aj s odporom prijať. „Pán tréner Ihnačák je stará škola a dáva nám určite poriadne zabrať. Je toho na nás dosť, no ako sa hovorí, ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku,“ dodala na záver nateraz najväčšia posila michalovskej Dukly.

Peter BrendzaUverejnené: 02.08.2016 10:54:06 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.