Bezgólová remíza MFK Zemplín so Zlatými Moravcami

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase štvrtého kola Fortuna ligy na domácej pôde s tímom FC ViOn Zlaté Moravce -Vráble 0:0. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa v najbližšom kole predstavia v sobotu v Podbrezovej, v hre však bude ešte aj v utorok, kedy ich čaká vo Vrbovom duel druhého kola Slovnaft Cupu.

Prvý polčas zápasu medzi tímami, ktoré si v prvých troch kolách na svoje konto pripísali cenný skalp úradujúceho majstra z Trenčína, bol veľmi opatrný. Michalovčania si síce v prvej päťminútovke vypracovali územnú prevahu a zatlačili svojho súpera, vyťažili z toho ale iba jednu dobre mierenú strelu Stanislava Danka, s ktorou si Pavol Kováč v bráne ViOnu poradil. Na viac ako dvadsať minút zápasu to bolo všetko. Michalovčania svoju prevahu prinavrátili až v poslednej desaťminútovke prvého dejstva, v ktorej mohli z niekoľkých pološancí otvoriť skóre. Najskôr v 36. minúte vyškriabal Pavol Kováč nebezpečnú strelu Dominika Kucu, potom si poradil aj s hlavičkou Sipľaka, no a v 41. minúte mal aj kusisko šťastia, keď center Kuncu skončil na žrdi, no Koscelník neusmernil loptu do opustenej brány. Keď sa vzápätí neujal ani priamy kop Igora Žofčáka, prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

Aj v druhom dejstve mali domáci futbalisti hernú prevahu, čisté gólové šance si ale nedokázali vypracovať. V koncovke im zakaždým niečo chýbalo, navyše odrazené lopty sa dostávali prevažne k hosťom, ktorí ich tak mohli posielať do bezpečia. Hneď v úvode druhej štyridsať päťminútovky lopta odskočila v dobrej možnosti Kuncovi. Vzápätí Koscelník vystrelil málo dôrazne a s hlavičkou Pereza po rohovom kope si brankár Kováč poradil. S pribúdajúcim časom sa viac osmeľovali aj hostia, no tí niekoľko rýchlych kontier nepretavili ani v strelu na bránu. No a keď pokračovalo aj michalovské trápenie v ofenzíve, zápas skončil zaslúženým rezultátom – bezgólovou remízou.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:0
Žlté karty: 34. Sipľak - 42. Boszorád, 45. Pintér, 78. Obročník
Rozhodovali: Očenáš - Pozor, Roszbeck; 2388 divákov
MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, T. Sedlák, Sipľak, Šimčák - Qose - M. Koscelník (76. A. Leško), I. Žofčák, S. Danko (87. Bellás), D. Kunca - D. Škutka (63. Kushta)
FC VION: P. Kováč - Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér - Bariš - Orávik (89. Rejdovian), M. Pastva (69. Obročník), T. Kostadinov (64. Gešnábel), Válovčan - Guilavogui

Uverejnené: 06.08.2016 21:40:57