Iuventa v úvodnom kole zdemolovala Porubu, kde vyhrala o štrnásť gólov

Hádzanárkam Iuventy Michalovce vyšiel ideálne štart do ligovej súťaže, keď na ihrisku nebezpečného DHC Sokol Poruba zvíťazili presvedčivo o štrnásť gólov 36:22 (21:13). Zverenky trénera Františka Urbana čaká počas najbližších dní poriadne nabitý program, keďže už v stredu 7.septembra 2016 o 17.30 hod. privítajú v predohrávanom šlágri druhého kola WHIL českého majstra DHK Baník Most, nuž a následne zamieria do slovinskej Ľubľany, kde ich počas víkendu čaká kvalifikačný turnaj Ligy majstrov o postup medzi šestnásť najlepších klubov Európy. V sobotu 10.septembra 2016 ich o 16.00 hod. čaká semifinálový duel s domácim Krimom Ľubľana, nuž a potom buď finále alebo duel o tretie miesto s poľským majstrom MKS Selgros Lublin alebo talianskym šampiónom Indeco Conversano.

Jevgenija Levčenková zaknihovala v Porube desať presných zásahov

Lepší úvod v šlágri prvého interligového kola mali domáce hráčky. Tie viedli v piatej minúte po presnom zásahu Rechtorisovej 2:1, no následne Iuventa zapla na vyššie obrátky a hneď sa to prenieslo aj do výsledku. V desiatej minúte už viedla po góle Levčenkovej 4:3. Adámkovej sa síce podarilo vyrovnať stav, v trinástej minúte však bolo po ďalšom góle Levčenkovej 4:7, na čo lavička domáceho tímu reagovala oddychovým časom. Ani ten ale Porube nepomohol. Hneď po ňom totiž z rýchlych kontier skórovali Holešová a opäť Levčenková. Iuventa tak viedla v pätnástej minúte rozdielom piatich gólov (4:9) a naďalej diktovala tempo hry. Po presnej strele Patrície Wollingerovej bolo v devätnástej minúte 14:7 v jej prospech. Šviráková síce v 24. minúte znížila z pokutového hodu na 10:15, v pohode hrajúca Levčenková ale už o dve minúty neskôr stanovila ďalšími dvoma presnými zásahmi sedemgólový rozdiel (11:18). Po góloch Mýlkovej a Rechtorisovej síce bolo 13:18, na čo reagoval František Urban oddychovým časom, no hneď po ňom Michalovčanky kontrovali troma gólmi v rade a v polčase tak viedli o osem gólov (13:21).

Aj úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Porube. Šviráková síce zahodila pokutový hod, no následne zaznamenali góly Tomašechová s Kostelnou a stav bol 15:21. Iuventa okamžite odpovedala troma gólmi v rade a keď sa v 38. minúte gólom cez celé ihrisko do opustenej brány prezentovala Raquel Alvarez Lafuenteová, po prvýkrát v stretnutí bol rozdiel desaťgólový (15:25). Michalovčanky aj v ďalšom priebehu pokračovali v nastolenej hre, robili minimum chýb, naopak, každú jednu súperok trestali gólom. Keď Levčenková v 46. minúte dala na 15:29, bolo každému jasné, že Michalovčanky odídu z Poruby po dvoch rokoch opäť s víťazstvom. Nakoniec zvíťazili rozdielom štrnástich gólov 36:22 a výborne sa tak naladili na nasledujúci super ťažký týždeň.

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 22:36 (13:21)

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja ČR) - 500 divákov.

DHC SOKOL:  Roháčková, Mučková - Doláková, Adámková 2, Konečná 2, Kostelná 2, Marčíková 3/1, Minarčíková 1, Mýlková 4, Polášková 2, Rechtorisová 3, Sekulová, Šviráková 2/2, Tomašechová 1, Varmužová.

IUVENTA: Lafuenteová 1, Medveďová - Černovová 4, M. Holešová 3, Kišiková 1, Rebičová, Nagyová, Habánková 3/1, Levčenková 10/2, Dubovcová 3, Štefaniková, Wollingerová 3, Dziurová, Bajčiová 1, Schusterová 3, Perederyjová 4.