Prvá domáca prehra MFK Zemplín Michalovce

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce v tejto sezóne po prvýkrát okúsil trpkosť domácej prehry. V ôsmom kole Fortuna ligy totiž prehrali s lídrom tabuľky MŠK Žilina 0:2 (0:1). Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie predstavia v Trnave proti tamojšiemu Spartaku, doma ich uvidíme až v sobotu 24. septembra, kedy o 19.00 hod. privítajú celok Spartak Myjava.

Michalovskí futbalisti si chceli aj po sobote udržať domácu neporaziteľnosť, no v ceste im stál najťažší možný súper, líder tabuľky. Ten ukázal svoju silu aj pri Laborci. Prvé minúty patrili práve Žilinčanom, aj keď skóre ako prví mohli otvoriť Michalovčania. Dankovej strele zo štvrtej minúty však chýbala razancia. Na druhej strane pohrozil Filip Hlohovský, jeho strieľaný center brankár Kira vyrazil. V štrnástej minúte už ale bol bezmocný, keď ho hlavou po centri Mazáňa prekonal Nikolas Špalek – 0:1. Michalovčania mohli takmer okamžite odpovedať. Po Žofčákovom priamom kope však Škutka hlavičkoval iba do brvna žilinskej brány. Najväčšiu šancu na skórovanie mali Michalovčania v 38. minúte. Do úniku sa dostal Stanislav Danko, ktorého krížnu strelu ale Volešák s námahou vyrazil na rohový kop. No a keď sa neujali ani strely Pečovského a Mensaha na druhej strane, po prvom polčase boli spokojnejší hostia.

Tí v druhom dejstve úplne ovládli hru. Vyviesť z rovnováhy ich mohol striedajúci Jakub Grič, ktorý sa ihneď po svojom príchode na ihrisko prezentoval štipľavou jedovkou. Ešte predtým si diváci žiadali po zákroku na Marcosa Pereza (ten musel byť hneď na to striedaný) pokutového kopu, píšťalka hlavného arbitra Marhefku však zostala nemá. V 67. minúte prišlo definitívne rozhodnutie, keď po centri z ľavej strany namieril hlavou do siete český legionár v službách MŠK Žilina Filip Kaša – 0:2. Po tomto momente už hostia úplne ovládli dianie na ihrisku. Desať minút pred koncom mohol zdramatizovať zápas Oliver Podhorin, jeho hlavička však skončila na brvne. Na druhej strane Diaz pálil nad a strelu Nikola Špaleka zastavilo brvno. No a keď si cestu do siete nenašla v samom závere ani hlavička striedajúceho Haskiča, zápas sympaticky bojujúcich Michalovčanov a lídra tabuľky sa skončil víťazstvom hosťujúceho tímu.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 14. Špalek, 67. Kaša.
Žlté karty: 22. Sipľak, 41. Žofčák - 44. Špalek,
Rozhodovali: Marhefka - Mókoš, Kováč.
Divákov: 2685.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez (56. Grič), T. Sedlák, Sipľak, Koscelník - Žofčák - Kunca, Danko (46. Podhorin), Mensah, Kotora (57. Leško) - Škutka.
MŠK: Volešák - Mabuka, Kaša, Králik, Mazáň - Pečovský - Špalek, Diaz, Káčer, Hlohovský (89. Vallo) - Otubanjo (88. Haskič).

Uverejnené: 10.09.2016 21:46:04