Remíza Trebišova vo Vyšnom Opátskom, Sobrance s vysokým víťazstvom

Zápasmi ôsmeho kola pokračovali počas minulého víkendu tretia futbalová liga skupina Východ a aj štvrtá liga skupina Juh. V tretej lige sa šláger kola odohral vo Vyšnom Opátskom, kde líder privítal tretí Trebišov. Bližšie k víťazstvu boli hráči Slavoja, ktorí viedli od 73. minúty po góle Lorinčáka, na ktorý odpovedal päť minút pred koncom Bandžuch. V nervóznom závere mohli domáci dokonca strhnúť víťazstvo na svoju stranu, v 90. minúte ale Zeher nepremenil pokutový kop. To, že sa šláger kola skončil remízou využili Giraltovce. Tie sa po výhre 2:0 v Prešove posunuli na prvú priečku v tabuľke. Po troch prehrách naplno zabodoval Veľký Horeš, ktorý zvíťazil v Snine 3:1, no a tri body si po výhre 3:0 z Pušoviec odviezli aj Veľké Revištia.

Trebišovčania remizovali vo Vyšnom Opátskom 1:1

Vo štvrtej lige si ako jediné zo zástupcov Zemplína tri body na svoje konto pripísali Sobrance. Tie zvíťazili v Krásnohorskom Podhradí 5:1. Ďalší dvaja "Zemplínčania" nebodovali. Strážske prehralo 1:3 v Kalši a Parchovany doma s Gelnicou 0:1.

III. liga mužov
TJ FK Vyšné Opátske - Slavoj Trebišov 1:1 (0:0)
Góly: 85. Bandžuch - 73. Lorinčák.
Žlté karty: 53. Šemrák, 58. T. Ilinjo, 65. M. Seman - 45. Capko, 57. Osmanovič, 63. Lopez da Silva, 70. Kulich, 71. Giertl, 87. Kražel.
Červená karta: 77. Osmanovič (po druhej ŽK)
SLAVOJ: Giertl (E. Kolbas) - Kražel, Capko, Opiela, Lopez da Silva, L. Jacko, Dragula, Lorinčák, Osmanovič, Kulich (90. Pačuta), Olah (53. P. Šuľák).

MFK Snina - Družstevník Veľký Horeš 1:3 (1:2)
Góly: 31. Skvašík - 9. E. Lukáč, 13. J. Kotľar, 81. M. Adam.
Žlté karty: 32. Červeňák, 60. E. Hanc, 81. Popovič - 53. Patkanóci.
DRUŽSTEVNÍK: Babiák - Patkanóci, E. Seman, Vajda, Kučera, J. Kotľar (77. Gallo), E. Lukáč, M. Lukáč, Haluška, M. Adam, J. Kolbas.

TJ Rozvoj Pušovce - TJ Veľké Revištia 0:3 (0:1)
Góly: 7. M. Migaš (vlastný), 62. Dargaj, 71. Javoriv.
Žltá karta: 70. J. Migaš (Pušovce).
TJ: Ónody - Shukal, Kolesár (75. Prysiazhniuk), Paulovčák (52. Javoriv), Vajs, Bellás, Dargaj, Leško, Grič, Smokorovskyy (71. Köver), Kimák.

Ostatné výsledky 8. kola: Stropkov - Vranov n/T 1:0 (0:0), Prešov B - Giraltovce 0:2 (0:1), Plavnica - Sabinov 3:0 (1:0), Svit - Svidník 2:2 (0:2).

8. kolo
FK Krásnohorské Podhradie - MFK Sobrance 1:5 (0:4)
Góly: 80. Almáši (pok. kop) - 13. Bandurovič, 16. Bandurovič, 24. Pyniasko, 38. Kostič, 76. Legemza.
Žlté karty: 47. Luko, 56. Héger, 89. Erdofalvi - 79. Dunda.
MFK: Liutninaskij (78. Kica) - Tokár, Viňanský (73. Legemza), Orzachovskij, Hanych, Bandurovič, Duda, Lukačko, Pyniasko, Kostič (83. Tomko), Ličko

TJ Mladosť Kalša - ŠK Strážske 3:1 (0:1)
Góly: 50. Horňák, 89. Krakovský (pok. kop), 90. Timura - 36. Rusyn.
Žlté karty: 21. T. Hirjak, 32. J. Pavlov.
ŠK: P. Regenda - Hredzák, Dudura, R. Kiš, Havryliv, T. Bodnár, Lysachenko, Rusyn, J. Pavlov, Ivanko, T. Hirjak.

TJ Družstevník Parchovany - AŠK Maria Huta Gelnica 0:1 (0:0)
Gól: 83. F. Kis.
Žlté karty: 82. M. Kuriško - 86. F. Kis.
TJ DRUŽSTEVNÍK: Suchý - Topoľovský, Hvasta (46. P. Kuriško), Nad, Soták (84. Kaňuch), M. Kuriško, Rusnák, Hajduk, Jankovič, Nemčík (66. Kovalčin), Petsa.

Ostatné výsledky 8. kola: TJ Štart Hrabušice - MFK Rožňava 1:1, MFK Spartak Medzev - FK Čaňa 4:2, FK Pokrok SEZ Krompachy - FK Slovan Veľký Folkmar 1:1, FK Geča 73 - OŠK Rudňany 4:0.

1. FK Pokrok SEZ Krompachy 8 6 2 0 25:2 20
2. MFK Rožňava 8 6 2 0 24:7 20
3. FK Čaňa 8 6 0 2 21:14 18
4. TJ Mladosť Kalša 8 5 1 2 25:9 16
5. MFK Spartak Medzev 8 4 3 1 20:9 15
6. MFK Sobrance 7 4 2 1 21:5 14
7. AŠK Maria Huta Gelnica 8 4 2 2 17:9 14
8. ŠK Strážske 8 4 1 3 22:15 13