Prekvapenie vo Vojanoch, Pavlovce rozstrieľali Bracovce

Vo sviatočný štvrtok sa na futbalovým tránikoch odohralo osem zápasov druhého kola Oblastného futbalového zväzu. Prekvapenie sa zrodilo vo Vojanoch, kde v súboji dvoch šiestoligistov zvíťazili Vojany nad Krišovskou Lieskovou hladko 3:0. Gólové hody videli diváci v Bracovciach, žiaľ iba do siete domáceho tímu. Ten rozstrieľali Pavlovce nad Uhom 10:0. Štyri góly a to dokonca v rozpätí deviatich minút zaznamenal Juraj Pado, ktorý je zrejme pri streleckej chuti. Už v nedeľu totiž Krásnovciam nastrieľal šesť gólov a dokopy tak v dvoch zápasoch zaknihoval desať presných zásahov.

V druhom kole Pohára ObFZ sa darilo aj Hatalovu, ktorý zvíťazil v Trhovištiach 6:2 a prekvapenie sa nezrodilo ani v Kusíne, kde triumfovali Vyšné Remety po výsledku 4:0. Ďalším postupujúcim je po víťazstve 4:1 nad Zalužicami Poruba pod Vihorlatom, vo štvrťfinále si po výhre 2:1 vo Veľkým Slemenciach zahrá aj Palín. Vonku uspeli Krásnovce, ktoré vyhrali v Rakovci nad Ondavou 3:2, no a na domácom ihrisku padla Dúbravka, ktorá podľahla Žbinciam po nevydarenom prvom polčase 2:6.

Juraj Pado je pri streleckej chuti. Po šiestich presných zásahoch v ligovom zápase proti Krasnovciam sa mu podarilo streliť najviac gólov aj v pohárovom stretnutí. Tentoraz si to odniesli Bracovce, kde sa na výhre 10:0 podieľal štyrmi gólmi v rozmedzí deviatich minút.

Výsledky 2. kola Pohára ObFZ (hrá sa na jeden zápas)
ŠK Urbár Poruba pod Vihorlatom - OŠK Zalužice 4:1 (2:1)
Góly: 17. Ledgan, 24. Kriška, 67. Dolinič, 84. Pehanič - 35. Bathory (pok. kop)
Žlté karty: 35. Ihnát, 68. J. Petrík (obaja ŠK Urbár)

TJ Družstevník Trhovište - OFK Hatalov 2:6 (1:2)
Góly:
30. Lešňanský, 60. Fajner - 19. Vajda, 42. Pulko, 47. P. Kanči, 49. P. Kanči, 72. Kurtak, 82. D. Kanči.

FK Veľké Slemence - ŠK Agro Palín 1:2 (0:2)
Góly:
72. Horňák - 10. Hrabík, 41. Chobal.
Žlté karty:
87. Gilányi - 89. Frič.

OŠK Svornosť Bracovce - OŠK Pavlovce nad Uhom 0:10 (0:2)
Góly:
38., 45. a 54. Smoľak, 57. a 77. Forgáč, 70. R. Novák (pok. kop), 80., 84., 86. a 89. J. Pado.

TJ Kusín - TJ Vyšné Remety 0:4 (0:3)
Góly:
7. Mich. Zahročák, 13. Pavlina, 29. Mich. Zahorčák, 75. Gajdošech (vlastný).
Žlté karty:
88. Babej - 75. Jur. Ihnát, 81. J. Zahorčák.
Červené karty:
88. Romanec - 88. Pavlina.

OFK Vojany - OŠK Krišovská Liesková 3:0 (1:0)
Góly: 6. Szidor, 48. Dako (pok. kop), 77. Dzurjo.
Žlté karty: 19. N. Pongó, 23. Dako, 66. Papp, 76. D. Pongó - 48. R. Ádi, 67. G. Horňák, 70. Szalai.

OFK Dúbravka - FK Žbince 2:6 (0:5)
Góly: 66. Talnagi, 90. Melník (pok. kop) - 9. Verbič, 15. Eštok, 32. Piskor, 35. Serdy, 38. Kudráč, 78. Verbič.

OFK Rakovec nad Ondavou - TJ Pokrok Krásnovce 2:3 (1:0)
Góly: 31. Hlinka, 65. Bakajsa - 48. Moskaľ (pok. kop), 75. Garanič, 80. Mitnik.
Žlté karty: 30. Mancoš (Krásnovce)