Iuventa zdolala Zlín o šestnásť gólov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom predohrávanom stretnutí siedmeho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže doma nad HC Zlín presvedčivo 34:18, keď už do prestávky viedli rozdielom desiatich gólov 18:8. Zemplínčanky si týmto dvojbodovým ziskom upevnili vedúcu priečku v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana budú doma v akcii aj počas nasledujúceho víkendu, keď v oboch zápasoch druhého kola Pohára EHF nastúpia v sobotu 22.10.2016 a nedeľu 23.10.2016 o 15.00 hod. proti rumunskému CSM Ploješť.

V zápase siedmeho interligového kola sa hra odvíjala od začiatku podľa réžie favorizovanej Iuventy. Strelecky to išlo hlavne krídelničkam Holešovej a Levčenkovej Po góle ukrajinskej legionárky vyhrávali Michalovčanky v piatej minúte 4:0. Keď v štrnástej minúte dala Perederijová na 9:6, zobrala si lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Hneď po ňom sa uviedla gólom Dubovcová a keď následne Perederijová skórovala do prázdnej brány z vlastnej polovice, Iuventa viedla 11:6. Michalovčanky aj naďalej pokračovali v naťahovaní svojho náskoku. Po presnom zásahu Levčenkovej vyhrávali štyri minúty pred koncom prvého polčasu 15:7. V 28. minúte už bol rozdiel v skóre desaťgólový, keď sa takisto gólom z vlastnej polovice prezentovala Marianna Rebičová (17:7) a desaťgólovým rozdielom sa skončil aj prvý polčas – 18:8.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky aj naďalej kontrolovali jej priebeh a hoci hrali na pol plynu, nedovolili súperovi pomyslieť na lepší výsledok. V 34. minúte dala schuti hrajúca Levčenková na 20:9. Následne Zlín kontroval troma gólmi, na čo reagoval tréner František Urban oddychovým časom. Ten jeho zverenky nabudil, keďže v 44. minúte opäť viedli o desať gólov, keď sa presadila Mária Holešová (25:15). To definitívne zlomilo aký taký odpor Zlína a Michalovčanky tak naťahovali svoje vedenie. Deväť minút pred koncom po góle Dziurovej viedli už o šestnásť gólov – 32:16. Zápas nakoniec skončil ich víťazstvom 34:18.

Michalovce - Zlín 34:18 (18:8)

Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Gedeon a Palovčák - 600 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černová 1, Holešová 8, Rebičová 2, Nagyová, Habánková 4, Levčenková 10, Schusterová, Wollingerová, Dziurová 1, Dubovcová 2, Bajčiová 1, Perederyjová 5.

HC: Benedíková, Sedláková - Sobieská 6/2, Nygrýnová 1, Gärtnerová, Drotárová 3, Andrýsková 1, Hradilová, Kolářová 1, Lapčíková 1, Baumbachová 1, Kamenářová 2, Kříčková 2.

Uverejnené: 19.10.2016 21:04:13