Sobrance doma vyhrali, ale veľmi si nepomohli

Futbalisti Sobraniec v nedeľňajšom stretnutí 28. kola tretej ligy doma zdolali Nižný Hrušov 3:2, ale v otázkach vlastnej záchrany v súťaži veľmi nezmúdreli. O príslušnosť v tretej lige sa totiž strhol veľký boj a chost tabuľky pripomína tlačenku. Keďže sa ešte hrá o šesť bodov, zostupom je ešte ohrozená aj jedenásta Krásna nad Hornádom. Už najbližšie kolo však môže veľa napovedať, pretože práve Sobrance sa predstavia na ihrisku rovnako namočeného Veľkého Šariša...

Sobrance nastúpili na súboj s Nižným Hrušovom výrazne oslabené. Nielenže mali k dispozícii iba štrnásť hráčov, ale siahnuť museli aj po dorastencoch. Celkovo ich bolo na súpiske až päť, z toho dvaja v základnej zostave.

Do prvých šancí sa dostal hosťujúci Frajkor. Prvú v 5. minúte ešte nepremenil, ale v druhej o osem minút neskôr už nezaváhal a hostia viedli 1:0. Ako by však pichli do osieho hniezda, pretože domáci začali produkovať gólové možnosti ako na bežiacom páse. Hneď po prvej z nich sa radovali z gólu, v 22. minúte prekonal zblízka brankára Škirda. Ten istý hráč mal  v priebehu nasledujúcej štvrťhodiny ďalšie štyri (!) možnosti, ale strelecky sa už nepresadil. Zato v 36. minúte sa ujala strela Smoľáka spoza „veľkého vápna“ a domáci sa radovali z vedenia 2:1. V druhom polčase Sobrance poľavili v nasadení, čo súper využil na získanie prevahy. Napriek tomu opäť inkasoval, v 76. minúte centrovaná lopta Tutka skončila na všeobecné prekvapenie až v sieti a domáci viedli 3:1. Hostia nerezignovali a kontaktným gólom Komjatého v 81. minúte sa im ešte podarilo zdramatizovať záver, ktorý však už nič na sobranskom víťazstve nezmenil.

SOBRANCE - NIŽNÝ HRUŠOV 3:2 (2:1)

GÓLY: 23. Škirda, 36. Smoľák, 76. Tutko - 13. Frajkor, 81. Komjatý. ŽK: bez kariet. Pred divákmi 300 divákmi rozhodoval Slebodník.

SOBRANCE: Trelo - Chýrik, Pakoš, Kalabai, Klamo - Smoľák, Oržakovskij, Roško, Cifrák (59. Marcin) - Tutko, Škirda (72. Kudelás).

Najbližší program: 29. kolo (nedeľa 6. 6. 2010 o 17.00 hod.): Veľký Šariš - Sobrance, 30. kolo (nedeľa 13. 6. 2010 o 17.00 hod.): Sobrance - Vyšné Opátske.

Zvyšné výsledky III ligy: Giraltovce - Sp. Podhradie 0:0, Svidník - Lok. Košice 1:1, Košice - Krásna - Snina 1:1, Bardejov - Barca 7:0, V. Tatry - V. Opátske 4:0, Sabinov - Stropkov 4:0.