Smolná prehra Dukly po samostatných nájazdoch

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v šlágri 38. kola Budiš I. hokejovej ligy na domácom ľade s lídrom súťaže HC 07 Orin Detve 3:4 po samostatných nájazdoch. Michalovččanom sa po dvoch góloch Tomáša Banovského síce v tretej tretine podarilo vyrovnať, na premiérové domáce víťazstvo s Detvou to ale nestačilo. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka ukončia kalendárny rok 2016 v piatok 30. decembra na ľade Skalice. Doma ich opäť uvidíme v stredu 4. januára 2017, kedy v tradičnom čase o 17.00 hod. privítajú v šlágri 40. kola ďalší tím ašpirujúci na popredné umiestnenie HC Penguins Prešov.

Úvod ako zo strašidelného sna mali michalovskí hokejisti, ktorí už po trinástich sekundách hry inkasovali z hokejky Tomáša Škvaridla. A to ešte mohli inkasovať aj druhýkrát, oslabovku po vylúčení Fajčáka však zvládli na výbornú. To ich naštartovalo. Najskôr síce Ščurko vo výbornej pozícii mieril iba do brankára Cibuľu, no michalovský útočník si všetko vynahradil v piatej minúte, kedy strelil strelou pod žŕdku vyrovnal na 1:1. V 15. minúte hrali hostia skrátenú presilovú hru a Lukáš Říha strelou na zadnú žŕdku opäť prinavrátil hosťom vedenie. Hneď po strelenom góle mohla Detva udrieť opäť, Trenčan sa ale vyznamenal pri šanci Gašpara. A keď na druhej strane spomedzi kruhov nepresne mieril Zdeněk Král, prvá tretina sa skončila tesným vedením hostí.

Tréner Michalovčanov Miroslav Ihnačák do druhej tretiny poslal pozmenené útoky, čo na chvíľu aj pomohlo, keďže lepší štart do druhej časti mali domáci. Tí ale nič nevyťažili z presilovky a následne za to pykali, keď Tomáš Škvaridlo z ničoho nič prekonal Adama Trenčana po tretíkrát – 1:3. Tento moment hostí naštartoval, keďže v zostávajúcich minútach tejto časti boli lepším tímom. Krátko pred uplynutím polovice hracieho času ich mohol poslať do trojgólového vedenia Viktor Fekiač, nariadený samostatný nájazd ale nepremenil. Druhá tretina sa až do konca nedohrala. Presne 158 sekúnd pred jej koncom totiž kvôli poruche mantinelu poslal hlavný arbiter Jura oba tímy do šatní a druhá časť sa dohrala až pred začiatkom tretej.

Zostávajúce sekundy veľa vzruchu nepriniesli, no do tretej časti vstúpilo do zápasu úplne iné domáce mužstvo. „Vojaci“ totiž zapli na vyššie obrátky a odmenou im bol kontaktný gól Tomáša Banovského v 42. minúte. Od tohto momentu sa hralo prakticky na jednu bránu. Domáci si vypracovali tlak a v 49. minúte zaslúžene vyrovnali, keď sa strelou od modrej počas presilovky presadil opäť Tomáš Banovský. Michalovčania následne išli za troma bodmi a v zostávajúcom čase do konca tretej časti mali viac z hry. Ščurko ale nedorazil do siete strieľanú prihrávku Výhonského a keď sa nepresadil strelou spomedzi kruhov ani Zdeněk Král, zápas išiel do predĺženia. Aj v ňom začali lepšie domáci, no tých po šanci Ščurka pribrzdilo sporné vylúčenie Kubáta. Detva presilovku nevyužila, hoci na to mala šancu Tomášom Torokom a zato mohla pykať. V záverečných sekundách predĺženia sa totiž Marcel Šterbák natlačil až pred bránu, no mieril iba do Cibuľových betónov. O držiteľovi extra bodu tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich bol najskôr úspešný v druhej sérii Viktor Fekiač, na ktorého gól odpovedal v tretej sérii Marcel Baláž. V štvrtej trafil Ščurko iba do žŕdky, na druhej strane presne mieril Tomáš Škvaridlo, ktorý tak rozhodol o víťazstve Detvy.

HK Dukla Michalovce - HC 07 Orin Detva 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Góly: 5. Ščurko (Výhonský, Král),  42. Banovský (Hančák, M. Baláž), 52. Banovský (M. Baláž) pres/1 - 1. Škvaridlo (Gašpar, Sládok), 15. Říha (Šimon Srnka) pres/1, 24. Škvaridlo (Gašpar, V. Fekiač)
Vylúčení: 5:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura - Homola, Janiga. Divákov: 1120.
HK DUKLA: Trenčan - Dolgoš, Hančák, Kubát, Šterbák, Buraľ, Slimák, Boboš - Banovský, Cútt, M. Baláž - Z. Král, Ščurko, Výhonský - Lušnikov, Fajčák, Drotár - M. Schnelly, Kohutiar, Mesaroš.
HC 07 ORIN: Cibuľa - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Mačkovič, Valjent, Gábor, Ondris - Škvaridlo, V. Fekiač, Gašpar - Říha, Srnka, Torok - Hrušík, P. Fekiač, Videlka - Šedivý, Huňady, Zorvan.

Uverejnené: 28.12.2016 20:30:48