Hladké víťazstvo michalovskej Dukly v Trnave

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 45. kola Budiš I. hokejovej ligy na ľade HK Gladiators Trnava hladko 6:2. Dva góly do siete "gladiátorov" zaznamenal Tomáš Banovský, po jednom pridali Gleb Lušnikov, Ľuboš Fajčák, Matej Giľák a Martin Drotár. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka u súperov ešte odohrajú dva zápasy v rade. V piatok začnú poslednú šestinu základnej časti v Považskej Bystrici, no a v stredu 25. januára ich zase čaká šláger 47. kola na ľade Detvy. Doma ich uvidíme až v piatok 27. januára, kedy v tradičnom čase o 17.00 hod. privítajú Skalicu.

Michalovčania, ktorí opäť nastúpili bez dvojice Marcel Baláž, Georgij Šanign (vraj skončili...), mali oproti poslednému duelu na Spiši výborný vstup do zápasu. Najskôr v druhej minúte otvoril skóre Gleb Lušnikov a potom v jedenástej minúte pridal ich druhý gól Ľuboš Fajčák. Odpoveď domácich prišla v pätnástej minúte, kedy najskôr Dávid Schmidt znížil a o pätnásť sekúnd neskôr dokonca Šimon Beták vyrovnal na 2:2. "Vojakov" dva rýchle góly nezlomili. V osemnástej minúte prišiel veľmi dôležitý moment zápasu, keď ich Giľák opäť poslal do vedenia - 2:3. V 27. minúte bol rozdiel v skóre zase dvojgólový, keď presne mieril Tomáš Banovský. V ďalších minútach vynikli brankári Košarišťan aj Trenčan, skóre sa tak dlho nemenilo. To bola voda na michalovský mlyn. V predposlednej minúte domáci odvolali brankára a Martin Drotár definitívne rozhodol. Michalovčania strelili ešte jeden gól, keď zarovno so záverečným klaksónom skóroval po druhýkrát v zápase Tomáš Banovský - 2:6.

HK Gladiátors Trnava - HK Dukla Michalovce 2:6 (2:3, 0:1, 0:2)
Góly: 15. Schmidt (Reho, Jurák), 15. Beták (Okoličány) - 3. Lušnikov (Cútt, Slimák), 11. Fajčák (Slimák, Ščurko), 18. Giľák (Polaček, Slimák), 27. Banovský (Giľák, Hančák), 60. Drotár (Lušnikov, Polaček), 60. Banovský (Giľák)
Vylúčení: 4:7. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec - Regec, Kacej. Divákov: 165.
HK GLADIÁTORS: Košarišťan - Poláček, Reho, Mrázik, Róth, Keleši, Mihalko, Kamenický - Jurák, Schmidt, Okoličány - Beták, Čunderlík, Szalay - Mrava, Koyš, Glemba - Brzák, Ševčík, Lukačovič.
HK DUKLA: Trenčan - Dolgoš, Hančák, Kubát, Šterbák, Polaček, Slimák - Banovský, Cútt, Giľák - Fajčák, Ščurko, Výhonský - Lušnikov, Král, Drotár - Kohutiar, Brezniak.

Program HK Dukla do konca základnej časti Budiš I. hokejovej ligy
46. kolo: HK Považská Bystrica - HK Dukla Michalovce (piatok 20. január o 18.00 hod.).
47. kolo: HC 07 Orin Detva - HK Dukla Michalovce (streda 25. január o 18.00 hod.).
48. kolo: HK Dukla Michalovce - HK Skalica (piatok 27. január o 17.00 hod.).
49. kolo: HC Penguins Prešov - HK Dukla Michalovce (nedeľa 29. január o 18.00 hod.).
50. kolo: Voľno (streda 1. február).
51. kolo: HC Topoľčany - HK Dukla Michalovce (piatok 3. február o 18.00 hod.).
52. kolo: HK Dukla Michalovce - MHC Martin B (nedeľa 5. február o 17.00 hod.).
Dohrávka 44. kolo: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (streda 8. február o 17.00 hod.).
54. kolo: HK Dukla Michalovce - HK Gladiators Trnava (piatok 10. február o 17.00 hod.).