Michalovská Dukla rozstrieľala rezervu Martina

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v zápase 52. kola Budiš I. hokejovej ligy na domácom ľade nad tímom MHC Martin B 7:1 a po dvoch prehrách v rade tak opäť zaknihovali víťazstvo. Dva góly do siete rezervy Martina zaznamenal Pavel Mrňa, po jednom pridali Ivan Fedorko, Ľuboš Fajčák, Matej Giľak, Dmitrij Vorobjev a Ladislav Ščurko. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa doma predstavia aj v zostávajúcich dvoch zápasoch základnej časti. V stredu 8. februára privítajú o 17.00 Spišskú Novú Ves, no a základnú časť zakončia piatkovým súbojom proti Trnave, ktorý sa už ale začína o 18.00 hod.

V zápase dvoch tímom okupujúcich opačné póly v tabuľke sa hralo od začiatku podľa nôt michalovskej Dukle. Tá diktovala tempo hry a jej hráčky si vytvárali jednu šancu za druhou. V štvrtej minúte Kubát nahadzoval puk na bránu a Fajčák ho poslal za chrbát bezmocného Orčíka. Martinský brankár sa nestihol ani spamätať a už inkasoval po druhýkrát. V siedmej minúte totiž zakombinoval prvý útok a na konci krásnej akcie bola presná koncovka Giľáka. Následne Michalovčania trochu dvoma nevyužitými presilovkami a hlavne nepremenenými šancami urazili šťastenu, čo sa im vypomstilo v osemnástej minúte, kedy z presilovky znížil Simon. V druhej tretine domáci opäť tlačili, no najskôr si netykali s koncovkou. Postupne totiž gólové šance spálili Giľák, Ščerbák aj Mrňa. Česká posila si všetko vynahradila v 28. minúte, keď dorazila puk za chrbát bezmocného martinského brankára. Toho následne neprekonali Banovský, Lantoš ani Mrňa. V 37. minúte už ale rezerva Martina kapitulovala. Fedorko sa uvoľnil pri mantineli a popod betóny Orčíka strelil štvrtý gól Dukly. Tá do konca druhej tretiny ešte raz skórovala, keď sa presadila aj ďalšia nová posila - Rus Vorobjev. Ani v tretej časti sa obraz hry nezmenil. Michalovčanom tentoraz dobre vyšli aj presilovky, v ktorých gólovo udreli Ščurko a Mrňa. Dukla tak v pohodovom tempe zvíťazila 7:1 a nebyť nepremenených šancí, mohol byť rozdiel v skóre aj dvojciferný.

HK Dukla Michalovce - MHC Martin B 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Góly: 4. Fajčák (Kubát, M. Šterbák), 7. Giľák (Selujanov, Vorobjev) pres/1, 28. Mrňa (Banovský, Giľák),  37. Fedorko (Fajčák, Lantoš), 39. Vorobjev (Mráz, Ščurko), 49. Ščurko (Polaček, Drotár) pres/1, 54. Mrňa (Selujanov, Vorobjev) - 18. Simon pres/1
Vylúčení: 4:9. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Tornay - Šimaľ, Pribula. Divákov: 512.
HK DUKLA: Dzúr - Selujanov, Dolgoš, Kubát, M. Šterbák, Polaček, Slimák, Kohutiar - Banovský, Mrňa, Giľák - Vorobjev, Ščurko, R. Mráz - Lušnikov, Z. Král, Drotár - Lantoš, Fedorko, Fajčák.
MHC B: Orčík - Burzík, Jendroľ, Šmondrk, Fabian, T. Kozák, I. Štrbák, Lednický - Škokor, Dírer, Brveník - Simon, D. Babka, Rudzan - Sladkovský, Barto, Bednarčík - Čipkala.

Program HK Dukla do konca základnej časti Budiš I. hokejovej ligy
Dohrávka 44. kolo: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (streda 8. február o 17.00 hod.).
54. kolo: HK Dukla Michalovce - HK Gladiators Trnava (piatok 10. február o 18.00 hod.).

Uverejnené: 05.02.2017 19:50:21