Hanebná prehra michalovskej Dukly...

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v dohrávanom stretnutí 44. kola Budiš I. hokejovej ligy na vlastnom ľade s tímom HK Spišská Nová Ves po nepresvedčivom výkone hladko 1:4. O jediný presný zásah Michalovčanov sa postaral Martin Drotár. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka zakončia základnú časť piatkovým súbojom s Trnavou, ktorý sa začína od 18.00 hod.

Michalovčania proti súperovi, s ktorým trikrát v rade predtým ťahali za kratší koniec povrazu nezačali najlepšie. Hostia boli za aktivitu odmenení v siedmej minúte, kedy sa presadil Ondrej Štefanka. Zemplínčania odpovedali šancou Fajčáka, viac gólových tutoviek si však v prvej šancí vytvorili Spišiaci. Vartovník ani Ondov ale v stopercentných šanciach neskórovali, za čo ich potrestal presilovkovým gólom v sedemnástej minúte Martin Drotár. Gól však domácich nenabudil, ba naopak. V oslabení totiž inkasovali z podobnej situácie, keď sa opäť presadil Ondrej Štefanka. Domácim hokejistom nevyšla hlavne druhá časť, kedy mohli viackrát inkasovať. Michalovčanom sa absolútne nedarilo a nič nevyťažili ani z troch presilových hier. Zaujali akurát žŕdky po strelách Ščurka a Hančáka, na druhej strane do žŕdky Dzúrovej brány mieril aj Vartovník. V 38. minúte nechali domáci trestuhodne preniknúť kapitána Spišiakov Ľubomíra Vaica, ktorý už nezaváhal (1:3). Nepriaznivý stav neprinútil Michalovčanov v záverečnej tretine k väčšej aktivite. Hostia tak držali zápas vo svojich rukách a svoje víťazstvo ešte zvýraznili, keď sedem minút pred koncom Ondov pečatil na konečných 1:4.

HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 17. Drotár (Z. Král, R. Mráz) pres/1 - 7. O. Štefanka (Hamráček, Lesňák), 19. O. Štefanka (Lesňák, Vantroba) pres/1, 38. Vaic (Findura, D. Mikula), 53. Ondov (Dmitriev, Vartovník).
Vylúčení: 4:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina - Homola, Janiga. Divákov: 480.
HK DUKLA: Dzúr - Selujanov, Hančák, Dolgoš, M. Šterbák, Polaček, Slimák - Banovský, Mrňa, Giľák - Vorobjev, Ščurko, R. Mráz - Lantoš, Z. Král, Drotár - Fajčák, Fedorko.
HK: Surák - D. Šterbák, Vantroba, Všetečka, Komloš, Trávniček, Kyčák, Bdžoch - Lesňák, O. Štefanka, Hamráček - D. Mikula, Vaic, Findura - Ondov, Vartovník, Dmitriev - Gevorkian, Osuský, Zwick.

Uverejnené: 08.02.2017 20:05:14