Michalovská Dukla opäť s vysokým víťazstvom

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvládli aj druhý štvrťfinálový duel play-off Budiš I. hokejovej ligy, keď zvíťazili nad tímom HK Spišská Nová Ves 7:2. Tri góly do siete Spišakov zaznamenal Tomáš Banovský, po jednom pridali  Martin Drotár, Dmitrij Vorobjev, Richard Mráz a Matej Giľák. Štvrťfinálová séria sa teraz sťahuje na Spiš, kde sa v sobotu 18. februára uskutoční jej tretí a v nedeľu 19. februára prípadný štvrtý zápas. V prípade jej vyrovnania by sa rozhodujúci piaty duel hral v utorok 21. februára opäť v Michalovciach.

Aj v druhom štvrťfinálovom súboji medzi Michalovcami a Spišskou Novou Vsou sa hralo podľa nôt domácich „vojakov“. Tí mali opäť raketový štart do zápasu. V štvrtej minúte zachytil hosťujúcu rozohrávku Matej Giľák, puk posunul medzi kruhy Tomášovi Banovskému a ten bombou otvoril skóre duelu. V desiatej minúte už bolo 2:0 a postarala sa o to opäť prvá michalovská formácia. Radovan Cútt spoza brány krásne našiel Tomáša Banovského a ten pridal svoj druhý zápasový gól - 2:0. Po druhom strelenom góle sa domáci trošku prispôsobili hre Spišiakov a mohli za to inkasovať. Potrestať ich mohol Jakub Lesňák, lenže ten v trinástej minúte neuspel v trestnom strieľaní proti domácemu brankárovi Adamovi Trenčanovi.

Kontaktný gól sa napokon Spišiakom aj podarilo streliť. V 34. minúte počas presilovej hry konečne odklial čaro Adama Trenčana ich kapitán Ľubomír Vaic. Tým však iba odštartoval výbornú päťminútovku Dukly, ktorá definitívne zrazila hostí na kolená. V 36. minúte dal na 3:1 Martin Drotár, v 39. minúte využil presilovú hru Dmitrij Vorobjev a v 40. minúte vyhnal z brány Suráka Richard Mráz - 5:1. Jeho náhradník Dominik Hudáček si taktiež neudržal čisté konto, keď ho v 48. minúte opäť z presilovky prekonal Tomáš Banovský, ktorý tak zavŕšil hetrik. Hneď na to síce gólovo odpovedal Jakub Lesňák, posledné slovo ale patrilo domácim, konkrétne Matejovi Giľákovi, ktorý po spolupráci s Tomášom Banovským upravil na konečných 7:2. Michalovská Dukla tak v sérii vedie 2:0 a v sobotu môže rozhodnúť o svojom postupe do semifinále.

HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Stav série: 2:0.
Góly: 4. Banovský (Giľák, Cútt), 10. Banovský (Cútt, Giľák), 36. Drotár (Ščurko), 39. Vorobjev (Drábek, Ščurko) pres/1, 40. Mráz (Cútt), 48. Banovský (Cútt, Giľák) pres/1, 54. Giľák (Banovský) - 34. Vaic (Šterbák, Vartovník) pres/1, 55. Lesňák (Štefanka, Vartovník)
Vylúčení: 5:4. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina - Jobbágy, M. Korba. Divákov: 830.
HK DUKLA: A. Trenčan - Selujanov, Hančák, Drábek, M. Šterbák, Gutwald, Slimák, Polaček, Dolgoš - Banovský, Cútt, Giľák - Vorobjev, Ščurko, Lantoš - Mrňa, Z. Král, Drotár - Mráz, Fedorko.
HK: Surák (40. D. Hudáček) - D. Šterbák, Vantroba, Všetečka, Bdžoch, Trávniček, Kyčák, Komloš - Lesňák, Štefanka, Řezáč - Mikula, Vaic, Findura - Zwick, Vartovník, Dmitriev - Gevorkian, Osuský, Štrauch.

Ďalší program štvrťfinálovej série
3. zápas: HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Michalovce (sobota 18. februára o 17.00 hod.)
Prípadný 4. zápas: HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Michalovce (nedeľa 19. februára o 17.00 hod.)
Prípadný 5. zápas: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (utorok 21. februára o 17.00 hod.)

Uverejnené: 15.02.2017 20:01:09