Trojgólová prehra junioriek Iuventy s Hlohovcom

Juniorky michalovskej Iuventy prehrali v zápase 15. kola prvej ligy žien na domácej pôde s tímom HC Sporta Hlohovec 35:38, keď v polčase prehrávali 20:21 a utrpeli tak prvú prehru v roku 2017. V prvej lige žien nastáva podobne ako vo WHIL či dorasteneckých súťažiach reprezentačná prestávka, zverenky trénera Maroša Vikartovského tak budú v hre až v posledný marcový víkend (25. - 26.), kedy sa predstavia na ihrisku Interu Bratislava.

Juniorky Iuventy nastúpili v poriadne omladenej zostave, iba s jednou hráčkou staršou ako dvadsať rokov, no aj napriek tomu s popredným družstvom prvej ligy hrali viac ako vyrovnanú partiu. V niektorých momentoch zápasu boli dokonca lepším tímom. Vyšiel im úvod, keď po góloch Štefánovej a Holejovej ešte v prvej minúte viedli 2:0. Dvojgólovým vedením viedli Michalovčanky aj v deviatej minúte, kedy dávala Solárová na 8:6. Potom síce skórovala na druhej strane Pavlíková, no Iuventa odpovedala gólmi Holejovej so Solárovou a Michalovčanky tak v jedenástej minúte vyhrávala 10:7. Trojgólové vedenie si Zemplínčanky držali aj v pätnástej minúte, kedy bolo po presnom zásahu Hasákovej 12:9. V ďalších minútach ale domáce hráčky začala trápiť koncovka, čo bola voda na mlyn skúsenejšieho súpera. Tomu sa chytila v bráne Csáková a v 21. minúte tak viedol Hlohovec po trojgólovej šnúre 17:15. O dva góly prehrávali Michalovčanky aj v 27. minúte (17:19), no potom prišla ich trojgólová šnúra, po ktorej viedli 20:19. Vedenie ale neudržali, keďže hostky zaknihovali v závere dva góly a strhli polčasové vedenie na svoju stranu (20:21).

Aj v druhom dejstve sa hrala zaujímavá hádzaná, v ktorej si mierne vedenie držali hráčky Hlohovca. Michalovčanky sa k ním viackrát priblížili na jeden gól, niekoľkokrát aj vyrovnali skóre, no v samom závere sa prejavili skúsenosti hostiek. Tie, keď viedli v 51. minúte po dvoch góloch Kristíny Kišovej 36:30 bolo jasné, že dva cenné body už z rúk nepustia. Domácim hráčkam sa síce podarilo v závere znížiť na 35:37. Posledné slovo ale patrilo opäť Kišovej, ktorá gólom desať sekúnd pred koncom stanovila zápasové skóre na 38:25 v prospech hosťujúcej Sporty.

Michalovce - Hlohovec 35:38 (20:21)

Pok. hody: 5/3 - 6/3, vylúčené: 5 - 4. Rozhodovali: Gedeon a Palovčák - 100 divákov.

IUVENTA: Muliková, Brhlíková - Dziurová 1, K. Ondová 3, Kocaniková 1, Štefaniková 6, Solárová 10/2, Štefánová 3, B. Ondová, Hasáková 1, A. Holejová 7/1, Bajčiová 3

HC SPORTA: Csáková 1, Dávidková - Kisová 8, Csádiová, Gašparovičová 1, Slamková, Krajinčáková, Pavlíková 4, Sedláčková, Kašníková 7, Koníková 4, Krajčovičová 9/1, Luščonová 4/2.

Uverejnené: 11.03.2017 15:40:05