Iuventa uspela v sedmičkovej dráme a v sérii vedie 1:0

Obrovskú drámu videli diváci v prvom finálovom zápase medzi Iuventou Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa. O jeho víťazovi napokon museli rozhodnúť až pokutové hody, keďže sa zápas v riadnom hracom čase skončil remízou 20:20. V osemnástej sérii sa nakoniec usmialo šťastie na Iuventu, ktorá tak vedie 1:0 na zápasy. Druhý zápas finálovej série sa uskutoční v nedeľu 21. mája o 10.30 hod., následne sa séria presťahuje k Váhu, kde sa v piatok 26. mája o 18.00 hod. odohrá tretí a v sobotu 27. mája o 10.30 hod. prípadný štvrtý zápas. Keby sa o majstrovi Slovenska nerozhodlo ani vo štvrtom zápase, na rad príde rozhodujúci piatu duel, ktorý by sa hral v stredu 31. mája o 17.30 hod. v Michalovciach.

Prvý finálový duel priniesol obrovskú drámu, ktorú nakoniec museli rozhodnúť až sedemmetrové hody. Divák si ale prišiel na svoje. Lepšie začali Michalovčanky, ktoré rýchlo viedli 2:0. Šaľa dokázala rovnako rýchlo vyrovnať, čo sa jej v zápase podarilo ešte niekoľkokrát. Michalovčankám sa opäť podarilo odskočiť v osemnástej minúte, kedy sa dvakrát gólovo presadila Perederijová. Za stavu 8:5 si tréner Dusla Michal Lukačín zobral oddychový čas, ktorý jeho zverenkám pomohol, keďže šnúrou troch gólov vyrovnali na 8:8. Iuventa ale odpovedala rovnakou mincou a po presnej strele Habánkovej viedla štyri minúty pred koncom 11:8. Hostky síce znížili na 10:11, posledné slovo v prvom polčase ale patrilo opäť Habánkovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 12:10.

Iuventa sa ale dlho z tesného vedenia netešila, pretože Šaľa hneď na úvod dvakrát skórovala a bolo vyrovnané – 12:12. Keď v 36. minúte Mária Holešová z brejku dala na 16:13, lavička Dusla opäť reagovala oddychovým časom. Ten Šaliankám pomohol, keďže desať minút pred koncom bolo po presnej strele Bujnochovej skóre opäť vyrovnané (19:19) a také aj ostalo do posledných sekúnd. O víťazovi tak museli rozhodnúť pokutového hody. V nich nakoniec Michalovčanky rozhodli v osemnástej sérii a vo finálovej sérii sa tak ujali vedenia 1:0.

Michalovce - Šaľa 20:20 (12:10), na strely zo značky pok. hodu 15:14 - stav série: 1:0
Pok. hody: 4/2 - 7/6, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: M. Sivák a Oťapka (obaja SR), 700 divákov
IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černovová 2, M. Holešová 2, V. Kišíková, Rebičová 4, S. Nagyová, Habánková 5/1, Wollingerová 4/1, Dziurová, Dubovcovová 1, Bajčiová, Perederijová 2
HK SLOVAN DUSLO: M. Ladicsová, Krebsová - Trochtová, Rácková, Klučková 7/5, B. K”nigová 3, Pócsíková 1, Tulipánová 3/1, I. Bahýlová, Tisajová, Blehová, Veselková 1, Bujnochová 5

Uverejnené: 20.05.2017 20:48:32