Víťazom turnaja V4 tímy Michaloviec a Uncass Košice

Mestský úrad Michalovce a basketbalový klub 1. BK D Michalovce usporiadali v telocvični Gymnázia Pavla Horova počas minulého víkendu už XIII. ročník medzinárodného basketbalového turnaja štyroch krajín v kategórii U18 - Michalovce 2017. V kategórii juniorov na turnaji štartoval poľský Przemysl, ktorý viedol reprezentačný tréner Poľska tejto vekovej kategórie Daniel Puchalski, družstvo Śportového klubu Užhorod, Športová škola Eger z Maďarska a domáci  1.BK D Michalovce. Družstvo z Przemyslu prišlo s tromi juniorskými reprezentantmi (Walciszewski, Slaby a Prusak) a michalovský turnaj bol pre nich generálkou na finálový turnaj juniorskej kategórie v Poľsku.

Víťazom turnaja sa napokon stali mladí Michalovčania, ktorí zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a hlavne ich víťazstvo nad siným Przemyslom bolo obrovským prekvapením. Dodajme, že dres 1. BK D si na turnaji obliekol aj slovenský juniorský reprezentant Milan Janošov. V dievčenskej kategórii do 18 rokov štartovali tri tímy. Okrem domáceho 1. BK D to bol aj Uncass Košice a ŠBK Bardejov. Celé podujatie bolo veľmi úspešné nielen po športovej, ale aj spoločenskej stránke, keď sa zahraničným účastníkom páčili Michalovce  aj  prostredie  Zemplínskej šíravy, kde boli družstvá ubytované. Najbližšími podujatiami V4 bude turnaj v Przemysli (Poľsko), kde sa chlapčenské družstvá stretnú v polovičke júna, dievčatá sa stretnú v Nowom Szaci (Poľsko) koncom augusta a v septembri sériu ukončia chlapci v Egeri (Maďarsko).