Slovenky po boji nestačili na Švédsko

Slovenské kadetské reprezentantky prehrali na európskom šampionáte hranom v Michalovciach v skupine o 9. - 16. miesto so Švédskom 22:26, hoci po polčase viedli 14:11. Zverenky trénera Heineho Jensena ďalší zápas skupinovej fázy o 9. - 16. miesto odohrajú v stredu, kedy taktiež o 15.30 hod. nastúpia proti Českej republike.

Zápas dvoch tímov, ktorým ušiel postup do osmičky o jeden resp. dva góly, začali lepšie Slovenky. Tie síce prehrávali na úvod 0:1, no piatimi gólmi v rade si vypracovali náskok 5:1, na čo lavička Švédska reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom presne mierila Pastoreková 6:1. Švédky síce znížili Sjostrandovou, no tá iba odštartovala ďalšiu trojgólovú šnúru Sloveniek, ktoré tak v 15. minúte vyhrávali 9:2. Severanky ale začali postupne skracovať náskok domácich. Po troch góloch v rade si za stavu 9:5 zobrala oddychový čas aj lavička Slovenska. Ten nepomohol. Hneď po ňom síce Trepáčová dala na 10:5, Švédky ale kontrovali na 10:8 a boli späť v zápase. Popovcová síce v 27. minúte zvyšovala na 12:9, po dvoch góloch Švédok ale bolo minútu a pol pred koncom prvého dejstva 12:11. Posledné slovo v prvom polčase patrilo domácim, konkrétne Beluškovej a Pastrokovej, ktoré stanovili polčasové skóre na 14:11.

V druhom dejstve sa začala karta obracať. Slovenky už neťažili z tak pevnej obrany, ani zo zákrokov brankárky Kondášovej. V 38. minúte ešte síce viedli 18:14, no v 47. minúte už bolo 19:19 a tréner Jensen reagoval oddychovým časom. Ten ale rozbehnuté Švédky nezastavil. Hneď po ňom zaknihovali tri góly a rázom sa tak za stavu 22:19 dostali na koňa. Slovenky síce kontrovali dvoma gólmi, no to bol ich posledný odpor v zápase. Švédky totiž odpovedali rovnakou mincou a definitívne tak zlomili slovenský odpor. Po výhre 26:22 sú tak bližšie k záchrane Severanky.

Slovensko - Švédsko 22:26 (14:11)

Pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčené: 2 - 1. Rozhodovali: Hatipoglu a Simsek (obe Turecko), 650 divákov

SLOVENSKO: Kondášová. Chudovská - Trepáčová 1, Belušková 1, Pastoreková 3, Popovcová 7/3, Tomašechová 4, Lanczová 4, Ratvajská, Holincová, Manczal 2, Kóšová, Duranková, Michalková, Mészaroš.

ŠVÉDSKO: Hernansson, Hultberg, Dahlgren - Boqvist, Wallenberg, Pettersson 5, Sundin 2, Sandberg, Dahlstrom, Brejding, E. Andersson 1, Eriksson, Dano 3/1, Sjöstrand Hallman 5, I. Andersson 10, Dahlberg, Skretting.

Uverejnené: 15.08.2017 18:13:17