Dukla Ingema zdolala Trnavu hladko 7:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 4. kola St. Nicolaus ligy na domácom ľade vo Vranove nad Topľou nad HK Trnava hladko 7:1. Dva góly zaznamenal Lukáš Hamráček, po jednom pridali Ľuboš Fajčák, Ivan Brezniak, Tomáš Banovský, Vladimir Solomončak a Jakub Linet. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa v najbližšom kole predstavia v stredu 27. septembra v Prešove, doma ich uvidíme v piatok 29. septembra, kedy opäť vo Vranove nad Topľou o 17.30 hod. privítajú rezervu Nových Zámkov.

V zápase dvoch tímov z opačných pólov tabuľky sa od začiatku hralo podľa nôt michalovskej Dukly. Jej tréner Miroslav Ihnačák po stredajšej prehre v Dubnici pozmenil formácie, v bráne dostal po prvýkrát v sezóne priestor Maximilián Pajpach a zmeny priniesli osoh. Neuplynula totiž ani tridsiata sekunda hry a domáci sa už tešili z gólu, ktorý zaznamenal po spolupráci novovytvorenej prvej lajny Lukáš Hamráček. V ďalšom priebehu prvej tretiny sa oba tímy dostávali do šancí, no nevyužili ani jednu. Góly začali padať až v druhej tretine. Na jej začiatku síce Ľuboš Fajčák pohrdol gólovo šancou, no v 24. minúte si pred bránu nakorčuľoval Lukáš Hamráček a pohodlne skóroval na 2:0. O niekoľko sekúnd sa diváci tešili opäť, keď sa strelou švihom presadil Ľuboš Fajčák.

Trnavčania na nepriaznivý priebeh reagovali oddychovým časom, no ani ten Michalovce nezastavil. Domáci hráči si totiž vypracovávali jednu šancu za druhou. Najskôr v príležitosti mieril iba do brankára Gibla Hvila, následne sa neujala ani strela Valečka. Skóre sa v druhej tretine ale menilo ešte raz, potom, čo nájazd na brankára Gibla rutinérsky premenil Ivan Brezniak. Trnavčania odpovedali využitou presilovkou v úvode tretej tretiny, gól Valenta ale bol jediný, ktorý v zápase zaznamenali. V ďalších minútach opäť tón udávali domáci, ktorí sa gólovo presadili ešte trikrát, v podobe Banovského, Solomončoka a Lineta, a nad Trnavou tak zvíťazili 7:1.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Gladiators Trnava 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Góly: 1. Hamráček (Solomonchak), 24. Hamráček (Valečko), 26. Fajčák (Brezniak), 36. Brezniak (Linet, Fajčák), 45. Banovský (Cútt), 46. Solomonchak (Hamráček, Valečko), 51. Linet (Hamráček, Fajčák) – 42. Valent (Lukačovič, Mihalko) pres/1
Vylúčení: 4:5.
Presilovky: 0:1.
Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Korba - Homola, Pribula.
Divákov: 350.
HK DUKLA INGEMA: Pajpach - Hančák, Valečko, Dolgoš, Kolba, Cvengroš, Rusina, F. Oravec - Hamráček, Gašpar, Solomončak - Hvila, Cútt, Banovský - Fajčák, Linet, Brezniak - Balko, Toma, Poliaček.
HK GLADIATORS: Gibl -  Poláček, Mihalko, Mrázik, Valent, Keleši, Košecký, Burian  - Lukačovič, Schmidt, Mrava - Hrbáčik, Mišura, Kamenický - Mikeš, Klema, Ševčík - Brzák, Ftačnik.

Uverejnené: 22.09.2017 20:55:39