Šokojúca prehra Iuventy vo Veselí

Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli prvú tohtosezónnu prehru, keď na pôde českého SHK Veselí nad Moravou v zápase 4. kola MOL ligy prehrali 27:29, keď už po polčase prehrávali 13:18. V spoločnej súťaži hádzanárok teraz nastáva reprezentačná prestávka. Michalovčanky budú najbližšie v hre až v sobotu 7. októbra, kedy privítajú tradičného slovenského rivala HK Slovan Duslo Šaľa. Pozor! Zápas sa hrá už od 15.00 hod.

Na Morave v televíznom prenose začali lepšie domáce hráčky. Ich agresívna obrana robila obrovské problémy favoritovi, ktorý robil v útoku chyby a tie „Panenky“ nemilosrdne trestali. V trinástej minúte viedli po góle Lukšíkovej 7:3. Následne Iuventa vďaka kapitánke Wollingerovej zdvihla hlavu. Znížila na rozdiel jedného gólu (7:6), no po góloch Olšovskej a Novotnej bolo v osemnástej minúte 9:6. Trúnková síce odpovedala dvoma gólmi v rade, no  následne prišla šesťgólová šnúra Veselí, ktoré tak viedlo 14:8. S chuťou hrajúce domáce hráčky si viacgólové vedenie udržali až do konca prvého polčasu. Jeho skóre na 18:13 stanovila v záverečných sekundách Soldánová.

Druhé dejstvo lepšie začali Michalovčanky. Tie oproti prvému dejstvu zlepšili obranu a hneď sa to prejavilo. Domáce mali rázom problémy so zakončením, chytila sa aj brankárka Antičová. Nečudo tak, že po góle Holešovej v 40. minúte bolo už iba 20:18. Šustková s Novotnou ale opäť poslali Veselí do štvorgólového náskoku (22:18), no a keď v 45. minúte dala Novotná už na 24:19, lavička Iuventy reagovala oddychovým časom. Ani po ňom sa ale obraz hry nemenil. Michalovčanky naďalej v útoku produkovali jednu chybu za druhou. Po dvoch góloch Olšovskej v rade bolo dvanásť minút pred koncom 26:19!!! Iuventa sa vrátila do zápasu. Po troch góloch v rade bolo šesť minút pred koncom 26:22, dve minúty pred koncom bolo po presnom zásahu Kotovej 29:26. Na obrat už ale favoritovi neostali sily. Holejová v posledných sekundách už len korigovala na 27:29 a Iuventa tak zaknihovala prvú prehru v súťaži. Treba podotknúť, že absolútne zaslúžene!

SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 29:27 (18:13)

Pok. hody: 6/5 - 0/0, vylúčené: 2 - 6. Rozhodovali: Hanák a Pavlíček (obaja Česká republika) - 300 divákov.

SHK: Lekešová, Vašulková, Sedláčková - Olšovská 7/1, Kosinková, Balážová, Novotná 7/4, Slováková, Hřebejková, Kalivodová, A. Klimešová, K. Klimešová, Krokavecová, Lukšíková 4, Divilková, Melichárková, Soldánová 2, Šustková 7, Valovičová, Vinklárková 2, Žáčková.

IUVENTA: Muliková, Antičová, Jablonská - M. Holešová 3, Rebičová 2, Trúnková 2, Habánková 6, Holejová 5, Wollingerová 4, Holubová, Bajčiová 2, Fiľková - Trehubová 2, Kotová 1.