Dukla druhotretinovým uragánom zmietla Nové Zámky

Hokejisti HK Dukla Michalovce rozdrvili v 6. kole St. Nicolaus I. ligy na vlastnom ľade rezervu Nových Zámkov 8:2. Po dva góly zaznamenali František Poliaček a Lukáš Toma, po jednom pridali Ľuboš Fajčák, Jakub Linet, Dominik Borov a Daniel Hančák. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie opäť predstavia doma, keď v stredu 4. októbra vo vranovskej STD aréne v tradičnom čase o 17.30 hod. privítajú Považskú Bystricu.

Michalovčania v prvej tretine veľa kvality neukázali. Zásluhou Poliačeka, ktorý tečoval Kolbovu strelu, síce otvorili skóre, no boli to práve hostia, ktorí mali viac z hry. Zaslúžene sa im tak v desiatej minúte podarilo vyrovnať, potom čo, Klenko strelou od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. O dve minúty neskôr už Nové Zámky viedli. Trenčan síce strelu Ondrušeka ešte kryl, no na dorážku Fominikha už bol bezmocný. Vyrovnať mohol o chvíľu neskôr Hvila, na druhej strane mal zase gól na hokejke Sebastián Slávik. V poslednej minúte prvej časti zaujala ešte šanca mladíka Borova, ktorý ale nemieril presne.

Nové Zámky mali v úvode druhej tretiny ideálnu šancu navýšiť skóre, keď si do nej preniesli vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov. S tou ale nenaložili najlepšie a misky váh sa pomaly začali presúvať na michalovskú stranu. V 27. minúte vyrovnal Fajčák na 2:2 a odštartoval tým gólový uragán svojho tímu. V 32. minúte už domáci viedli, keď sa presadil Lukáš Toma a po ďalšom presnom zásahu tohto hráča v 36. minúte prišiel na michalovské hokejky definitívne pokoj. Do konca druhej tretiny sa ešte presadili Linet s mladým Borovom a po štyridsiatich minútach tak bolo rozhodnuté.

V tretej tretine sa zápas už iba dohrával. Najskôr mohol zvýšiť michalovské vedenie Poliaček, na druhej strane sa Trenčan vyznamenal pri šanci Šimeka. Aj keď Michalovčania stiahli v tejto časti nohu z plynu, pridali ešte dva góly. Najskôr po ideálnej Valečkovej prihrávke presne mieril Daniel Hančák a v záverečných sekundách upravil na konečných 8:2 svojim druhým gólom v stretnutí František Poliaček.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky B 8:2 (1:2, 5:0, 2:0)
Góly:
8. Poliaček (Kolba, Linet), 27. Fajčák (Linet, Cútt), 32. Toma (Poliaček, Hvila), 36. Toma (Poliaček), 38. Linet (Cvengroš, Hvila), 38. Borov (Hančák, Balko), 53. Hančák (Valečko), 60. Poliaček (Brezniak, Toma) – 10. Klenko (Kuzma), 12. Fominykh (Ondrušek)
Vylúčení:
6:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Švajka - Štofančík, Wolf. Divákov: 230.