Dukla zdolala Topoľčany hladko 5:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 10. kola St. Nicolaus I. ligy nad HC Topoľčany hladko 5:0. O góly Michalovčanov sa postarali Branislav Cvengroš, Tomáš Banovský, Ivan Brezniak, Radovan Cútt a Lukáš Toma. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa po dvoch zápasoch doma najbližšie predstavia v stredu 18. októbra v Skalici, doma ich uvidíme v piatok 20. októbra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú celok Dubnice nad Váhom.

Michalovčania, ktorí nastúpili kvôli početnej maródke iba s troma celými päťkami, sa museli od začiatku vysporiadať s pevnou defenzívou súpera, za ktorou stál výborný brankár Kompas. Domáci sa síce snažili o rýchly kombinačný hokej, do šancí sa ale nedostávali. Jedinú spálil v závere prvej tretiny Linet, ktorý mieril iba do pozorného Kompasa. Podobný osud mali aj prvé minúty druhej časti. Michalovčania mali opäť viac z hry, no gól nie a nie dať. Až v 37. minúte si medzi kruhy nakorčuľoval Branislav Cvengroš a strelou pod žŕdku otvoril skóre duelu. Domáci následne zahrávali presilovú hru a päť sekúnd pre koncom druhej tretiny ju aj využili, keď sa presadil Tomáš Banovský. Strelený gól dodal Michalovčanom potrebný pokoj na hokejky a v tretej časti sa už bavili hokejom. Skóre mohol dvakrát zvýšiť Cútt, na druhej strane, Topoľčany sa mohli vrátiť do hry pri dvoch presilovkách v rade. Paradoxne, pri tej druhej im ušiel Ivan Brezniak a strelou pod vyrážačku upravil na 3:0. V záverečných sekundách ešte zvýšili vedenie Dukly Radovan Cútt a Lukáš Toma. Michalovčania tak zvíťazili aj v druhom domácom stretnutí v rade, keď Topoľčany zdolali vzhľadom na priebeh duelu relatívne hladko 5:0.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Topoľčany 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Góly: 37. Cvengroš (Hmaráček, Linet), 40. Banovský (Hančák) pres/1, 52. Brezniak (Toma, Valečko) oslab/1, 59. Cútt (Banovský), 60. Toma (Poliaček, Brezniak)
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0.  Rozhodovali: Švajka - Wolf, Gavalier. Divákov: 250.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Hančák, Dolgoš, Balko, Valečko, Rusina, Cvengroš - Banovský, Cútt, Kabáč - Hmráček, Linet, Hvila - Poliaček, Toma, Brezniak - Fedorko, Jaššo.
HC: Kompas - Kohút, Ďurčo, Král, Hrudík, Duran, Bystričan, Pätoprstý, Španko - Laššo, Tábi - Gašparovič, Uhnák, Šťastný - Pekarčík, Novák, Minárik - Hrabčák, Hudec, Geier.

Uverejnené: 13.10.2017 20:59:03