Michalovská Dukla s tesnou prehrou na Záhorí

Hokejisti HK Dukla Michalovce utrpeli v jedenástom kole St. Nicolaus I. ligy štvrtú tohtosezónnu porážku, keď na ľade Skalice prehrali tesne 3:4, hoci viedli 2:1 aj 3:2. V zápase zvratov sa dvakrát gólovo presadil Radovan Cútt, jeden presný zásah pridal František Poliaček.  Zverenci trénera Miroslava Chudého budú tento týždeň v hre ešte dvakrát. Najskôr v piatok vo Vranove nad Topľou privítajú v tradičnom čase o 17.30 Dubnicu nad Váhom, no a v nedeľu ich zase čaká predohrávaný súboj 19. kola v Topoľčanoch.

V lanskej sezóne prehrali Skaličania s Michalovčanmi všetkých šesť zápasov v základnej časti a to chceli zmeniť hneď v prvom súboji týchto tímov v novej sezóne. Toto predsavzatie začali napĺňať v siedmej minúte, kedy Vaškovič otvoril skóre duelu. O minútu neskôr ale bolo vyrovnané, potom, čo sa presadil kridelník tretej michalovskej lajny František Poliaček a v sedemnástej minúte sa Dukla dokonca dostala do vedenia, keď sa gólovo uviedol Radovan Cútt. Domáci vyrovnali v druhej tretine krátko po uplynutí pol hodiny hry. O vyrovnávajúci presný zásah sa postaral Mikeska. Michalovčania sa ale opäť dostali do vedenia, keď v 35. minúte zaknihoval svoj druhý gól v stretnutí Radovan Cútt. Zemplínčania však vedenie do konca druhej tretiny neudržali. V presilovej hre sa o vyrovnanie postaral skúsený Martin Hujsa. V tretej tretine sa hral hokej hore – dole. Šťastnejší nakoniec boli domáci, keď rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 47. minúte Janáč. Všetko ale mohlo byť inak. Do predĺženia mohol zápas nasmerovať Tomáš Banovský, ktorý ale desať sekúnd pred koncom nepremenil trestné strieľanie.

HK Skalica - HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Góly: 7. Vaškovič (Hujsa, Janík), 31. Mikéska (Jurák, Jarolín), 39. Hujsa (Škápik), 47. Janáč (Straka, Pavešic) – 8. Poliaček (Hančák), 17. Cútt (Solomončak, Banovský), 35. Cútt (Banovský)
Vylúčení: 4:6, navyše Valečko (Michalovce) 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec – J. Valo, J. Šefčík. Divákov: 693.
HK: Petrík - Škápik, Janík, Mikéska, Sloboda, Kukliš, Pavešič, Straka, Drahorád - Vaškovič, Hujsa, Kňažev - Jurák, Jarolín, Okoličány - Kotzman, Kučera, Janáč - Hluch, Čederle, Dvonč.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Hančák, Valečko, Dolgoš, Kolba, Cvengroš, Rusina, Jaššo - Banovský, Cútt, Solomončak - Jamráček, Linet, Hvila - Poliaček, Toma, Brezniak - Kabáč, Balko, Jokeľ.