Iuventa poľahky do semifinále Slovenského pohára

Hádzanárky Iuventy Michalovce postúpili do semifinále Slovenského pohára, keď v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí zdolali na vlastnej palubovke ďalšieho účastníka MOL Ligy HK AS Trenčín 40:25 (17:12). Zverenky trénera Františka Urbana teraz opäť preladia na ligovú nôtu. V sobotu ich od 17.30 hod. čaká duel na pôde nebezpečného DHK Zora Olomouc, doma sa predstavia v sobotu 28. októbra, kedy v televíznom prenose stanice 213 privítajú o 15.00 hod. Slaviu Praha.

V jednom z dvoch štvrťfinálových stretnutí Slovenského pohára, kde na seba narazili účastníci MOL Ligy, sa v prvom polčase hrala hádzaná ako na hojdačke. Lepšie začali Michalovčanky, ktoré si v prvých minútach vypracovali niekoľkogólový náskok. V ôsmej minúte viedli po góle Holešovej 7:4, no následne prišla na nich hluchá pasáž, ktorú súper využil. Michalovčanky v tejto fáze zahodili viacero sľubných šancí, čo bola voda na mlyn Trenčína. Ten sa v štrnástej minúte po presnom zásahu Nejedlíkovej dokonca dostal do vedenia (8:9). Michalovčanky sa ale zobudili v pravý čas. V 20. minúte sa opäť dostali do vedenia (10:9) a to natiahli do konca prvého dejstva na päť gólov (17:12).

V druhom polčase sa už naplno prejavila kvalita obhajcu trofeje. Iuventa totiž od úvodných sekúnd tohto dejstva diktovala tempo hry a svojím súperkám jej hráčky nedali pomyslieť na zvrat v stretnutí. Postupne naťahovali svoje vedenie a v 42. minúte sa konečne dostali na desaťgólový rozdiel, keď Habánková dala na 28:18. Aj v ďalších minútach pokračovala dominancia favorita. Ten nakoniec poľahky zvíťazil 40:25 a po siedmykrát v rade si zahrá semifinále Slovenského pohára.

Iuventa Michalovce - HK AS Trenčín 40:25 (17:12)
Pok. hody: 0 - 7/6, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Vydra a R. Šimko, 250 divákov
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - Holešová 10, Rebičová 2, Kotová 3, Trúnková 7, Habánková 4, Holejová 4, Wollingerová 3, Holubová 3, Bajčiová, Fiľková - Trehubová 4.
HK AS: Hanzalíková, Rehušová - Takáčová 2, Žitňanová 1, Szokeová, Mesárošová, Matejíková, Zemanovičová 2, Ušiaková 4, Kostelná 6/2, Grófová 1, Polláková, Nejedlíková 1, E, Rajnohová 8/4.

Uverejnené: 18.10.2017 20:18:30