Prvá domáca prehra michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli v štrnástom kole St. Nicolaus I. ligy prvú domácu porážku, keď lídrovi tabuľky HC Penguins Prešov podľahli 2:3 po predĺžení. Michalovčanom na víťazstvo nestačili ani góly Olivera Jokeľa a Daniela Hančáka z presilových hier. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa na domácom ľade predstavia aj v nasledujúcom pätnástom kole, keď 1. novembra v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú rezervu Nových Zámkov.

Vo vranovskej STD aréne sa hral na prvoligové pomery výborný hokej. Domáci na úvod dostali darček v podobe dvojnásobnej presilovky, ktorú pretavil v otvárací gól Oliver Jokeľ. Z vedenia sa ale dlho netešili. Vo štvrtej minúte totiž Babynets dorazil strelu za Trenčanov chrbát. Viac z hry v prvej tretiny mali Michalovčania. Tí však stroskotali na brankárovi Škovránkovi. Ten najskôr dvakrát vychytal Radka Deyla a potom aj Tomu v samostatnom úniku. Hostia odpovedali šancami Baláža a Mikolášeka, ktoré takisto vedúci gól nepriniesli.

V druhej tretine mali viac z hry Prešovčania. Líder súťaže veľmi dobre bránil svoje pásmo a sám si vytvoril niekoľko dobrých gólových šancí. Najskôr Marcel Baláž v presilovke mieril do tyčky, následne Mikolášek nepremenil na gól samostatný únik, no a Adam Trenčan dvakrát vychytal Dominika Šimčáka. Z Michalovčanov kontroval akurát Hamráček, ktorý tvrdou strelou vyprášil Škovránkove betóny.

Tretiu tretinu začali hostia presilovkou, no v nej nedokázali nič vymyslieť. To, ako sa ukážkovo premieňajú hry o jedného hráča viac im následne ukázali Michalovčania, ktorí po výbornej kombinácii na modrej a tvrdej strele Hančáka opäť viedli – 2:1. Urazili ale šťastenu tým, že Solomončak v 52. minúte nepremenil na gól čistú šancu, keď mieril iba do žŕdky. Prešovčania síce nevyužili darovanú presilovku z 55. minúty, no pri power-play dvadsať sekúnd pred koncom poslal Gleb Bylina zápas do predĺženia. V ňom uplynulo akurát sedemnásť sekúnd, keď po chybe domácej obrany skóroval Mikolášek a rozhodol tak, že extra bod putuje na Šariš.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Penguins Prešov 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 2. Jokeľ (Valečko, Hančák) pres/2, 46. Hančák (Valečko, Jokeľ) pres/1 - 4. Babynets (Gavryk, Bylina), 40. Bylina (Hopkovič, Gernát), 61. Mikolášek (Babynets, Hopkovič)
Vylúčení: 7:7.
Presilovky: 2:0.
Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Žák - Homola, Riš.
Divákov: 600.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Deyl, Rusina, Cvengroš, Dolgoš, Jaššo - Solomončak, Cútt, Jokeľ - Mašlonka, Linet, Hvila - Poliaček, Toma, Kabáč - Hamráček, Balko, Borov.
HC PENGUINS: Škovránek – Hopkovič, Novický, Gernát, Pavúk, Gábor, Michalčin, Mačkovič, Palko – Prokop, Tomčák, Mikolášek – Baláž, Šimčák, Oško – Gavryk, Bylina, Babynets – Ferenc, Pulščák, Chalupa.

Uverejnené: 27.10.2017 21:15:08