Iuventa vo výbornom zápase zdolala Slaviu Praha 33:28

Hádzanárky Iuventy Michalovce zdolali v šlágri 8. kola MOL ligy na domácej pôde pražskú Slaviu 33:28 (18:17) a "zošívaným" tak pripravili prvú porážku v sezóne. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia budúcu sobotu na ihrisku nováčika súťaže Bánoviec nad Bebravou a potom ich čaká súboj s českým majstrom DHK Baník Most. Termín tohto zápasu ešte známy nie je, keď sa tak stane, budeme vás o ňom informovať.

V Chemkostav aréne sa po dlhšom čase opäť hrala výborná hádzaná. Prispeli k tomu obaja aktéri na palubovke, tak domáce hnané po dvoch porážkach vonku za dôležitým víťazstvom, ako aj „zošívané“, ktoré zase cítili šancu po dlhočíznom čase bodovať pri Laborci. Nakoniec sa im to nedoparilo. Iuventa totiž v zápase zvratov strhla v poslednej desaťminútovke víťazstvo na svoju stranu a po výsledku 33:28 tak pripravila Slavii prvú bodovú stratu v sezóne...

Úvod súboja dvoch popredných interligových celkov sa niesol v dominancii Michalovčaniek. Tie začali výborne hlavne v ofenzíve, ktorú riadila kapitánka Patrícia Wollingerová. Po jej troch góloch viedli 3:1 a keď v desiatej minúte dala Dária Kotová už na 7:4, zobrala si lavička Slavie oddychový čas. Po ňom síce rodáčka z Užhorodu strelila ôsmy gól svojho tímu, no karta sa začala pomaly obracať a viac z hry začínali mať hostky. Tie troma gólmi v rade znížili na 7:8, v osemnástej minúte dokonca vyrovnali na 10:10. Iuventa sa opäť odtrhla trojgólovou šnúrou, no rovnakou mincou odpovedali aj „zošívané“. Tie sa v 27. minúte po presnej strele Jačkovej dostali do vedenia (15:16), záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie Michalovčankám, ktoré ďalšími troma gólmi v rade strhli polčasové vedenie na svoju stranu. Posledné slovo v prvom polčase patrilo hosťujúcej Večeřovej, ktorá gólom z pivota v poslednej sekunde stanovila polčasové skóre na 18:17.

Úvod ako z najhoršieho sna prežili v začiatku druhého polčasu domáce hráčky. Tie rýchlo prišli o vedenie, keďže Slavia prvú štvorminútovku vyhrala 4:0. Vlajku Iuventy zdvihla Mária Holešová. Tá troma gólmi v rade vyrovnala na 21:21 a začala tak Zemplínčanky smerovať k dôležitému víťazstvu. V ďalších minútach sa však oba tímy nevedeli gólovo odtrhnúť. Zlom nastal na začiatku päťdesiatej minúty, kedy sa konečne chytila brankárka Jablonská. Tá viacerými zákrokmi pomohla svojim k získaniu náskoku. Po góloch Kotovej a Bajčiovej vyhrávala Iuventa v 56. minúte 30:27 a z víťazného kurzu už jej hráčky neskĺzli. Nakoniec vyhrali 33:28 a pripravili tak pražskej Slavii prvú porážku v sezóne.

Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 33:28 (18:17)

Pok. hody: 4/3 - 4/3, vylúčené: 3:3. Rozhodovali: Budzák a Záhradník, 800 divákov.

IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 7, Kišiková 1, Rebičová 2, Kotová 6, Trúnková, Habánková 3/1, Wollingerová 6, Holubová, Bajčiová 3, Fiľková - Trehubová 5.

DHC SLAVIA: Kudláčková, Hillebrandová - Hudáková 5, Míšová, Novotná 4/2, Večeřová 1, Jačková 4, Tulipánová 3, E. Svobodová, M. Svobodová, Chovancová, Galušková 3/1, Tovarková, Šetelíková 7, Chlupová 1.

Uverejnené: 28.10.2017 20:06:09