files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

René vykrádal v Košiciach autá, už čelí obvineniu

Košickí policajti vzniesli obvinenie pre pokračujúci prečin krádeže v jednočinnom súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci, spáchaného formou spolupáchateľstva, 25-ročnému Renému z Michalovského okresu a 22-ročnej Nicol z okresu Košice okolie.

Obvinené osoby sa v pondelok (6.11.) v nočných hodinách v mestskej časti Košice Juh po predchádzajúcej vzájomnej dohode po rozbití sklenenej výplne vlámali do tam zaparkovaných 3 osobných motorových vozidiel. Z vozidla zn. Škoda Fabia odcudzili prenosný kompresor. Následne sa vlámali do osobného motorového vozidla zn. BMW, ktoré bolo zaparkované na tom istom parkovisku, a z vozidla odcudzili tam položenú koženú taštičku, vestu s kapucňou, slnečné okuliare, nabíjačku, vône do auta a krém na dvere.  Na parkovisku inej ulice v tej istej mestskej časti sa ešte vlámali do osobného motorového vozidla zn. Peugeot 206, z ktorého odcudzili panel prehrávača a hračku. Krádežou vecí spôsobili celkovú škodu vo výške takmer 200 eur a poškodením motorových vozidiel škodu predbežne vyčíslenú na 750 eur.

Podozrivé osoby pohybujúce sa okolo áut si všimol jeden z poškodených majiteľov vozidiel, ktorý okamžite zalarmoval políciu. Policajná hliadka Obvodného oddelenia Košice Juh podozrivú dvojicu v krátkom čase vypátrala aj s odcudzenými vecami neďaleko miesta činu. Tí po vykonaní procesných úkonov putovali do cely policajného zaistenia.  Vzhľadom na ich predchádzajúcu majetkovú trestnú činnosť spracoval poverený príslušník Policajného zboru podnet na ich vzatie do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. Polícia touto cestou ďakuje za všímavosť a aktívnu spoluprácu občanov, ktorí pomohli odhaliť páchateľov trestnej činnosti.


Zároveň v tejto súvislosti polícia apeluje na občanov, aby vo svojich autách nenechávali osobné a cenné veci bez dozoru. Veci ponechané na viditeľnom mieste výraznou mierou zvyšujú riziko ich odcudzenia, ale i poškodenia vozidla. Škoda na poškodenom vozidle je častokrát vyššia ako hodnota vecí odcudzených z auta. Policajný zbor uvíta akékoľvek, aj anonymné, informácie vedúce k vypátraniu páchateľov trestnej činnosti.

Tlačová správaUverejnené: 08.11.2017 11:13:56 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/u4rvj6gviftenr2y.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.