Dve prehry juniorov 1. BK Michalovce

Juniori 1. BK Michalovce sú v najvyššej Extralige stále bez víťazstvá. Nič na tom nezmenil ani minulý víkend, v ktorom sa dvakrát predstavili na pôde súperov. Zverenci trénera Marinka Svitlicu síce podali sympatické výkony, na body to ale tentoraz nestačilo, keďže vo štvrtom kole prehrali v Prievidzi 75:87 a v piatom v Handlovej 61:62. Michalovčania sa najbližšie predstavia doma, keď v telocvični GPH  v sobotu 25. novembra o 16.00 hod. privítajú KB Košice.

V Prievidzi podali mladí Orli vynikajúci výkon. Proti súperovi, v ktorého drese nastúpili aj dvaja hráči obliekajúci dres extraligistu, viedli ešte aj na začiatku poslednej štvrtiny. V samom závere ale doplatili na fauly a úzku rotáciu hráčov. Na konci zápasu bolo cítiť, že odišli aj po kondičnej stránke. Nakoniec prehrali po výbornom výkone 75:87. Na solídne vystúpenie nadviazali aj na pôde suseda v tabuľke, Handlovej. Začali síce vlažne a prvý polčas prehrali o deväť bodov, no v druhej polovici zápasu boli lepším tímom a iba kúsok šťastia im chýbal, aby zabodovali. Po prehre 61:62 síce domov nedoviezli ani jeden bod, no výkonom nadviazali na sympatické predstavenia zo začiatku sezóny.

MBA Prievidza - 1.BK Michalovce 87:75 (38:43)
Štvrtiny: 22:16, 16:27, 18:18, 31:14.
Zostava a body 1. BK: Kincel 20 (18 doskokov), M. Demko 9, Pirkovský 22, Lustig 2, R. Harman 2, Brnčal, Unkovič, Gavaľa 5, Tkáč 15, Podžuban.

MBK Handlová - 1.BK Michalovce 62:61 (35:26)
Štvrtiny: 18:12, 17:14, 14:17, 13:18.
Zostava a body 1. BK: Kincel 12, M. Demko 2, Pirkovský 23 (7 ziskov, 6 asistencií), Lustig 6, R. Harman 2, Brnčal 2, Unkovič, Gavaľa 6, Tkáč 8, Podžuban.