Dukla po triumfe v Dubnici so šiestym víťazstvom v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zaknihovali už šieste víťazstvo v rade, keď na ľade MHK Dubnica nad Váhom zvíťazili v šlágri 21. kola St. Nicolaus I. ligy 4:2. Dva góly do siete nováčika súťaže zaznamenal Michal Kabáč, po jednom pridali Martin Dolgoš a Marek Mašlonka. Zverenci trénera Miroslava Chudého budú v hre najbližšie v stredu 22. novembra, kedy v zápase 22. kola privítajú vo Vranove nad Topľou o 17.30 hod. Trnavu.

Šláger 21. kola začali lepšie hostia, ktorí ťahali sériu piatich výhier v rade. K šiestemu víťazstvu ich najskôr priblížil v jedenástej minúte Kabáč, o tri minúty neskôr Dolgoš zvýšil v presilovke už na 2:0. Domáci ale kontrovali ešte v prvej tretine, keď na rozdiel jedného gólu znížil Michal Kokavec. V druhej tretine síce domáci najskôr nepotrestali vylúčenie Rusinu, no následné Kabáčové už áno, keď na 2:2 vyrovnal Igor Bobček. V tretej tretine pokračovali hokejové šachy. Nakoniec z nich vyšli víťazne Michalovčania. Chlieb sa lámal v 53. minúte, kedy Michal Kabáč svojim druhým gólom dal na 3:2. V záverečných sekundách ešte v presilovke zvýšil vedenie Michalovčanov Marek Mašlonka a Dukla tak natiahla svoju víťaznú sériu už na šesť duelov a sériu, v ktorej boduje už na desať zápasov.

MHK Dubnica nad Váhom - HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 18. Kokavec (Kluka, Hegyi), 35. Bobček (Jakúbek) pres/1 – 11. Kabáč (Cvengroš, Linet), 14. Dolgoš (Mašlonka) pres/1, 53. Kabáč (Poliaček, Linet), 59. Mašlonka (Rusina, Kolba) pres/1.
Vylúčení: 5:5. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Píšťanský - Drblík, Hanko. Divákov: 250.
MHK: Kutej - Rehák, Bobček, Madový, Habšuda, Burzala, Themár, Ďurkech - Berák, Ďuriš, Jakúbek - Kokavec, Hegyi, Kluka - Kútny, Kanaet, D. Trenčan - Briestenský, Jakubík, Nemček.
HK DUKLA INGEMA: A. Trenčan - Hančák, Valečko, Kolba, Dolgoš, Cvengroš, Rusina - Solomončak, Cútt, Hamráček - Halás, Piatak, Mašlonka - Poliaček, Linet, Kabáč - Balko, Toma.