Michalovská Dukla rozbila Trnavu a je novým lídrom súťaže

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 22. kola St. Nicolaus I. ligy nad Trnavou 10:2 a po zakopnutí Skalice v Spišskej Novej sú novým lídrom súťaže. Po dva góly do siete Trnavčanov zaznamenali Marek Mašlonka, František Poliaček a Igor Halás, po jednom pridali Tomáš Rusina, Jakub Linet, Ivan Brezniak a Lukáš Hamráček. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Chudý - Richard Šechný teraz odohrajú až dva zápasy na ľade súperov. V piatok sa v šlágri 23. kola predstavia v Prešove, no a budúcu stredu 29. novembra odohrajú duel v Nových Zámkoch, kde nastúpia proti rezerve extraligistu. Doma ich uvidíme až v piatok 1. decembra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Považskú Bystricu.

Vo vranovskej STD aréne sa aj pred zrakmi prezidenta SZĽH Martina Kohúta a bývalého vynikajúceho hráča Vincenta Lukáča stretli tímy z opačných pólov tabuľky, čo ale v prvej tretine nebolo veľmi vidno. Michalovčania síce začali dobre a svojim najlepším strelcom Františkom Poliačkom otvorili skóre, gól ich ale neupokojil, ba naopak. V defenzíve produkovali chyby. Tú prvú Kolbovu ešte Mário Roth nepotrestal, v dvanástej minúte ale po zlej rozohrávke Cvengroša vyrovnal na 1:1 Burzík. Našťastie pre nich, o tri minúty neskôr zahrávali presilovku a Marek Mašlonka im prinavrátil vedenie.

Od druhej tretiny sa už hralo podľa nôt favorita. Ten si postupne vypracoval viacgólový náskok. Najskôr na 3:1 zvýšil po tečovaní Cvengrošovej strely Igor Halás, potom v presilovke o dvoch hráčov pridal štvrtý gól Rusina, na 5:1 zvyšoval v 33. minúte Igor Halás, no a skóre druhej tretiny uzavrel na 6:1 František Poliaček. Ani v tretej tretine sa michalovský gólostroj nezastavil. Postupne sa do streleckej listiny zapísali svojim druhým gólom v stretnutí Marek Mašlonka a premiérovými presnými zásahmi Jakub Linet, Ivan Brezniak a Lukáš Hamráček, ktorý zvyšoval už na 10:1. Skóre duelu bohatého na góly nakoniec uzavrel v presilovej hre hosťujúci Matej Burian.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Trnava 10:2 (2:1, 4:0, 4:1)
Góly: 3. Poliaček (Rusina, Balko), 15. Mašlonka (Piatak) pres/1, 25. Halás (Mašlonka, Cvengroš), 31. Rusina (Piatak) pres/2, 33. Halás (Mašlonka, Piatak), 35. Poliaček (Balko, Kabáč), 45. Mašlonka (Halás, Piatak), 46. Linet (Kolba, Piatak), 48. Brezniak (Valečko, Hančák), 53. Hamráček (Solomonchak) – 12. Burzík (Róth), 56. Burian (Szalay, Andrisík) pres/1
Vylúčení: 4:5. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Korba - Homola, Riš. Divákov: 180.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Dolgoš, Cvengroš, Rusina - Hamráček, Linet, Solomončak - Halás, Piatak, Mašlonka - Kabáč, Balko, Poliaček - Fajčák, Toma, Brezniak.
HK: Gibl (48. Juríček) – Burzík, Mihalko, Burian, Poldruhák, Brzák, Kormúth – Szalay, Valent, Róth – Mrava, Hrbáčik, Kamenický – Ftáčnik, Andrisík, Ševčík – Lukačovič, Baránek, Mikeš.

Uverejnené: 22.11.2017 21:11:23