MFK Zemplín zvíťazil v Zlatých Moravciach

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase 17. kola Fortuna ligy na pôde FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 aj napriek tomu, že celý druhý polčas hrali bez vylúčeného Martina Kolesára. O jediný gól v stretnutí sa postaral v 41. minúte Martin Koscelník. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie dvakrát predstavia doma. V utorok 28. novembra o 16.00 hod. ich čaká dohrávaný súboj 15. kola s Trenčínom, no a v sobotu 2. decembra o 14.00 hod. privítajú vo svojej domácej jesennej derniére Ružomberok.

Michalovčania začali na pôde súpera, ktorý v tejto sezóne doma príliš veľa bodov nerozdáva, aktívne. V medzišestnástkovom prvom polčase neboli horším tímom a domácich držali na dištanc. V 25. minúte však zaváhal po centri Evertona Milan Šimčák, ktorý nepokryl ďalšieho Brazílčana v službách ViOnu Clebera a Gerard Bieszczad mal čo robiť, aby vytlačil loptu na rohový kop. Na druhej strane chýbala presnosť či razancia dobrým pokusom Žofčáka či Turíka. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva poslal center do pokutového územia Peter Kavka, Sulleyovu hlavička síce zneškodnil brankár Kováč, no Martin Koscelník tiesnený Martinom Dobrotkom otvoril skóre duelu. Zaujímavá záverečná päťminútovka pokračovala aj naďalej. V 43. minúte videl druhú žltú kartu a zároveň červenú stopku hosťujúci Martin Kolesár, žlté karty videli aj domáci Nikolič a Karlík.

ViOn vedomí si toho, že má o jedného hráča v polo viac, začal druhé dejstvo veľmi aktívne. Tréner Jarábek urobil počas prestávky jednu zmenu, keď Nikoliča nahradil Peter Sládek, išlo teda o výrazné posilnenie ofenzívy. Aj keď aktivita bola na kopačkách domácich, tí sa stále nevedeli dostať cez pevnú michalovskú obranu. Až v 72. minúte dostal loptu za obranu Martin Chrien, ktorý ale mieril nad. O dve minúty neskôr mali domáci ideálnu šancu vyrovnať, Karlík ale mieril z priameho kopu tesne pred hranicou šestnástky takisto nad. Tlak ViOnu silnel. V 77. minúte sa striedajúci Sládek vyhol ofsajdovej pasci, mieril ale iba do dobre postaveného Bieszczada. No a keďže pevná michalovská defenzíva odolala až do záverečného hvizdu hlavného arbitra Somolániho, MFK Zemplín získal pri Žitave ďalšie dôležité tri body.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:1)
Gól: 41. Koscelník.
Žlté karty: 44. Nikolič, 45.+ K. Karlík, 90.+ Mateus - 20. Carillo, 38. M. Kolesár, 60. Bieszczad, 74. Kavka.
Červená karta: 43. M. Kolesár.
Rozhodovali: A. Somoláni - Chládek, Lieskovský.
Divákov: 622.
FC VION: P. Kováč - Záhumenský, Dobrotka, M. Nikolić (46. Sládek), Chren - Karlík - Gešnábel (86. Švec), Mateus de Oliveira Silva, Cléber Nascimento (70. Szymonowicz), Ewerton Paixao da Silva - Ľ. Urgela.
MFK ZEMPLÍN: Bieszczad - M. Kolesár, Kavka, J. Carrillo, Šimčák - Grič - Koscelník, I. Žofčák, Turik (69. Regáli), Božok (81. Danko) - Sulley (90. Bragin).

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Futbal nám dnes ukázal krutú tvár, lebo sme veľmi chceli uspieť. Vstup do zápasu bol dobrý, škoda nepremenenej Cléberovej šance. Po zmene strán hostia vyhrávali viac osobných súbojov. My sme posilnili ofenzívu, ale dnes nám nebolo súdené vyhrať."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Prvý polčas sa hral medzišestnástkový futbal. V jeho závere sme dali gól, ale škoda vylúčenia Kolesára. Po zmene strán sme sa zamerali na defenzívu. Musím poďakovať chlapcom za dnešný výkon. Z víťazstva máme veľkú radosť."