Hladká prehra juniorov 1. BK s KB Košice

Juniori 1. BK Michalovce prehrali v zápase siedmeho kola najvyššej súťaže s tímom KB TU Košice hladko 60:104, keď po polčase prehrávali o deväť bodov 40:49.  Zverenci trénera Marinka Svitlicu, ktorí sú po ôsmych odohraných kolách na predposlednom dvanástom mieste, sa aj v najbližšom dvojzápase predstavia vo svojej domovskej telocvični GPH. V sobotu 9. decembra o 16.00 hod. privítajú Spišskú Novú Ves a v nedeľu 10. decembra o 10.00 hod. Kežmarok.

Po smolných prehrách z Prievidze a Handlovej nastúpili Michalovčania proti favoritovi z Košíc, ktorý prišiel na Zemplín v plnej sile. Orli nezačali zle, ale postupne sa Košičania chytili a vytvorili si v prvej štvrtine náskok osemnásťbodový náskok 33:15. V druhej štvrtine sa ale obraz hry zmenil. Domáci zlepšili obranu a rýchlymi protiútokmi znížili náskok súpera len na deväť bodov. Favorit bol chvíľami zaskočený, aký mu kládli Orli odpor.

Dôležitý vstup do druhého polčasu bol pre domácich ale veľmi zlý. Nevedeli nájsť recept na zónovú obranu. Po ďalších stratách lôpt si hostia vypracovali náskok, ktorý do konca zápasu zvyšovali a nakoniec triumfovali po výsledku 104:60. „Aj napriek dobrému prvému polčasu z našej strany, Košičania vyhrali zaslúžene a na pohľad až veľmi jasno. Veríme, že zápas bol povzbudením do ďalších bojov. Potešila aj slušná divácku návšteva. Dobrým signálom je zvyšujúcu sa forma rekonvalescentov Sama Kincela a Miša Podžubana,“ poznamenal na margo stretnutia manažér 1. BK Michalovce Peter Biganič.

1.BK Michalovce - KB Košice 60:104 (40:49)
Štvrtiny: 15:33, 25:16, 12:30, 8:25
Zostava a body 1. BK: S. Kincel 23, M. Demko, Pirkovský 15, Pliško 4, Lustig, Lopuch, Tertinský 3, Brnčal 4, Unkovič, Gavaľa 4, Tkáč 3, Podžuban 4, Čobanov.
Za hostí: Krebes 31, Monček 27.