files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| MSKS| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Mesto sa pripravuje na predvianočné obdobie, budú aj trhy

Rozsvietenie vianočnej výzdoby vrátane stromčeka naplánovali v Michalovciach na 6. decembra. Začne sa o 17.00 hod. a je spojené s príchodom Mikuláša. Pred budovou mestského úradu sa celé podujatie začne premietaním rozprávkovej svetelnej projekcie, ktorá sa vlani stretla s pozitívnymi ohlasmi.

Stromček už na námestí inštalovali, pochádza z Michaloviec. Výzdoba sa ešte dolaďuje. "Niektoré prvky vianočného osvetlenia zostali rozmiestnené na svojom mieste po celý rok," informovala TASR hovorkyňa radnice Iveta Palečková s tým, že ide o tie časti, ktoré sa umiestňujú ťažko. Ostatnú výzdobu osádzajú pracovníci Technických a záhradníckych služieb od 6. novembra. Aj v tomto roku podľa nej pribudnú nové prvky. "Jeden z nich - na Námestí slobody - naši obyvatelia určite neprehliadnu, aj keď nateraz nechceme viac prezrádzať," doplnila Palečková s tým, že financie na výzdobu pochádzajú výhradne zo sponzorských príspevkov. Obyvatelia i návštevníci mesta si ju môžu pozrieť do sviatku Troch kráľov.

V budúcom týždni pre nich pripravili aj tradičné Vianočné trhy, ktoré sa začnú v piatok 8. decembra o 10.00 hod. Na tento deň je naplánované aj slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva pri príležitosti odovzdávania ocenení so začiatkom o 17.00 hod. V sobotu sa v rovnakom čase uskutoční benefičný koncert pod záštitou primátora mesta Slovenské Vianoce s Božidarou Turzonovovou a Danubius Octet Singers. Vianočné trhy možno navštíviť počas oboch dní na Obchodnej ulici a ulici Alexandra Markuša. Nebude chýbať Ulička remesiel, v ktorej 45 remeselníkov ponúkne napr. ručne robené sviečky z včelieho vosku, ručne šité šperky, vianočné vence a ikebany, výrobky z dreva či vyšívané folklórne tričká. V predajných stánkoch nájdu záujemcovia rôzny spotrebný tovar i občerstvenie.

Gastronomické trhy na Námestí slobody v tomto roku nebudú aj napriek motivácii mesta, ktorá spočívala vo vrátení časti uhradeného poplatku v prípade, žeby predávajúci ponúkali zaujímavý sortiment pochutín počas celého ich trvania. "Budeme mať stánky pod stromčekom, tak ako po minulé roky a potom gastronomické trhy počas Vianočných trhov," poznamenala Palečková. V súvislosti s nimi musia motoristi rátať aj s obmedzeniami. "Od 7. decembra od 12.00 hod. do 9. decembra do 24.00 hod. je vydané povolenie na uzáveru komunikácií Obchodnej, Duklianskej a časti ulice Alexandra Markuša. Týmto krokom sa zvýši počet parkovacích miest pre zákazníkov, klientov a obchodníkov v centrálnej mestskej zóne a Vianočných trhov," uzavrela.

TASRUverejnené: 01.12.2017 15:54:15 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/ekapbgbof5hfcw60.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.