Michalovská Dukla rozbila HC Osmos Bratislava 10:3

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 27. kola St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad nováčikom súťaže HC Osmos Bratislava hladko 10:3 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Po dva góly zaznamenali Marek Mašlonka, Jakub Linet a Vladislav Solomončak, jeden pridali Radovan Cútt, Lukáš Hamráček, František Poliaček a Ivan Brezniak. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa na domácom ľade predstavia aj v stredu 13. decembra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Topoľčany.

Duel lídra tabuľky s jej šiestym tímom sa začal vo svižnom tempe. Vedenia sa ujali domáci, ktorí v druhej minúte podnikli rýchlu akciu, Piatak našiel krásne Mašlonku a ten v páde otvoril skóre. Následne Michalovčania nevyužili presilovú hru, po nej trafil Fajčák hornú žŕdku a za nevyužité šance prišiel trest na druhej strane, keď skákajúci puk po bránkovisku poslal za Trenčanov chrbát Danišovský. Hostia mohli dokonca ísť do vedenia, pohrdli ale presilovou hrou, za čo ich Michalovčania potrestali, keď po jej skončení našiel Cútt Solomončaka, ktorý opäť poslal „ingemákov“ do vedenia. V samom závere ešte mohol vyrovnať Valjent, ktorý ale v sľubnej pozícii mieril vedľa.

Chlieb sa lámal v druhej tretine, konkrétne v jej polovici. Hostia nevyužili niekoľko sľubných šancí na vyrovnanie, čo Michalovčania využili na definitívne zlomenie ich odporu. V 31. minúte dal na 3:1 počas presilovky Radovan Cútt, o tri minúty neskôr dokonca vo vlastnom oslabení skóroval Jakub Linet a skóre druhej časti pečatil jedenásť sekúnd pred jej koncom Lukáš Hamráček. Tretia tretina sa už zmenila na michalovskú exhibíciu. Poliaček vo vlastnom oslabení dával na 6:1, na čo odpovedal presilovkovým gólom Kuzmín. Následne sa presadili Brezniak, s Mašlonkom, Linet upravil už na 9:2. Hostia korigovali ďalším presilovkovým gólom Brodeka, skóre zápasu ale uzatvoril v jeho samom závere Solomončak, ktorý v presilovke strelil publikum vypýtaný desiaty gól domáceho tímu.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Osmos Bratislava 10:3 (2:1, 3:0, 5:2)
Góly: 2. Mašlonka (Piatak), 16. Solomončak (Cútt), 31. Cútt (Solomončak, Valečko) pres/1, 36. Linet (Halás) oslab/1, 40. Hamráček (Balko), 43. Poliaček oslab/1, 46. Brezniak (Fajčák, Linet), 49. Mašlonka (Piatak, Dolgoš), 50. Linet (Fajčák), 57. Solomončak (Cútt) pres/1 – 9. Danišovský (Kuzmín, Brodek), 44. Kuzmín (Danišovský) pres/1, 52. Brodek (Danišovský) pres/1.
Vylúčení: 9:6. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 2:0. Rozhodovali: Žák - Pribula, Janiga. Divákov: 200.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Dolgoš, Rusina, Oravec, Cvengroš – Solomončak, Cútt, Poliaček – Halás, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Fajčák – Hamráček, Toma, Balko .
HC OSMOS: K. Nemec (43. M. Mega) - Roth, Ficel, Vidovič, Kuzmín, Čech, Valjent, Guoth – Klučiar, Halama, Mlynčár – Brodek, Šalka, Danišovský – Krajč, Bednarič, Dvonč.

Uverejnené: 08.12.2017 21:05:45