Michalovská Dukla zdolala Topoľčany a dosiahla tak piatu výhru v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 28. kole St. Nicolaus I. ligy nad tímom HC Topoľčany 4:1 a natiahli tak svoju víťaznú sériu na päť zápasov. O góly v sieti "Žochárov" sa postarali Radovan Cútt, Erik Piatak, Jakub Linet a Igor Halás. Zverenci trénera Miroslava Chudého odohrajú tento týždeň ešte dva zápasy. V piatok ich čaká v Skalici súboj o prvé miesto v tabuľke, no a v nedeľu 17. decembra o 17.30 hod. privítajú nováčika súťaže MHK Dubnica nad Váhom.

Michalovčania mali expresný úvod stretnutia. Cúttovu koncovku síce brankár Hallo vytlačil, no po následnej Hančákovej strele a práve Cuttovom teči sa skóre menilo už po 33. sekundách. Vo štvrtej minúte už bolo 2:0, po tom, čo Hallo neudržal Mašlonkovu strelu a Erik Piatak doklepol puk do siete. Hostia reagovali na nepriaznivý stav oddychovým časom, ktorý ich nabudil. Vo zvyšných minútach prvej tretiny tak boli domácim vyrovnaným súperom a aj oni sa zaslúžili o svižný, dynamický hokej. Znížiť sa im však nepodarilo po strele Lašša a ani v troch presilovkách, dokonca ani v štyridsať sekundovej presile o dvoch hráčov. Aj v druhej tretine sa hral vyrovnananý hokej. Definitívny pokoj na michalovské hokejky dodal v 33. minúte Linet, ktorému parádne naservíroval puk Fajčák. Hostia ale hrýzli aj po treťom inkasovanom góle a odmenovou im za to bol gól Filipa Pekarčíka z 35. minúty. Ten sa tak vo štvrtom meraní síl týchto súperov stal prvým strelcom Topoľčian, ktorý prekonal michalovského brankára. V tretej tretine sa hral takisto svižný hokej. Skóre sa menilo už iba raz, keď Halás v 50. minúte tečoval do siete Mašlonkovu strelu.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Topoľčany 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 1. Cútt (Hančák, Solomončak), 4. Piatak (Kolba, Mašlonka), 33. Linet (Fajčák, Brezniak), 50. Halás (Piatak, Mašlonka) – 35. Pekarčík (Pätoprstý, Uhnák)
Vylúčení: 5:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba - Riš, Homola. Divákov: 180.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Dolgoš, Rusina, Oravec, Cvengroš – Solomončak, Cútt, Poliaček – Halás, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Fajčák – Hamráček, Toma, Balko.
HC: Halo – M. Král, J. Ďurčo, Nitriansky, Bystričan, I. Kohút, Hrudík, Španko, Š. Duran – F. Pekarčík, Uhnák, D. Pätoprstý – Minárik, Laššo, Podstavek – L. Tábi, B. Novák, D. König – J. Gašparovič, Kubek, F. Hudec.

Uverejnené: 13.12.2017 20:31:53