Hladké víťazstvo Dukly nad Dubnicou nad Váhom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 30. kola St. Nicolaus I ligy nad MHK Dubnica nad Váhom hladko 5:1. Dva góly do siete Dubničanov zaznamenal Jakub Linet, po jednom pridali Erik Piatak, Tomáš Valečko a Radoslav Mesároš. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie predstavia v stredu v Trnave, doma ich uvidíme v predvianočnom zápase, kedy v piatok 22. decembra o 17.30 hod. privítajú vo Vranove nad Topľou vo východoslovenskom derby prešovských "tučniakov".

Vo vranovskej STD aréne sa hral od začiatku svižný hokej, v ktorom mali navrch Michalovčania. Zo začiatku ale mali problém so súperovou tesnou obranou a brankárom Hiadlovským. Ich najväčšiu šancu spálil hneď v úvodných sekundách Igor Halás, ktorý nezasunul puk už za rozkročeného Hiadlovského. Veľmi dôležitý úsek zápasu prišiel v polovici prvej časti. Hneď po jej uplynutí Erik Piatak v presilovej hre konečne otvoril skóre a o niekoľko sekúnd po výbornej robote za bránkou Jakub Linet vsietil druhý gól „ingemákov“. Hostia mohli odpovedať v následnej presilovke, ich najlepší strelec Michal Kluka ale mieril v dobrej pozície tesne vedľa. Michalovčanom vyšiel nástup do druhej časti. Do nej si preniesli presilovku, v ktorej Valečko na dvakrát prekonal Hiadlovského – 3:0.

Od tohto momentu domáci kontrolovali priebeh hry. V závere druhej tretiny pridali aj štvrtý gól, keď sa presadil navrátilec z projektu SR 20 Radoslav Mesaroš. Aj tretia tretina sa niesla v dominancii Dukly. Tá svoju prevahu pretavila aj v piaty gól, potom, čo sa po spolupráci tretieho útoku po druhýkrát v zápase gólovo zapísal center Jakub Linet. Solomončak spolu s Poliačekom vzápätí pohrdli navýšením vedenia Michalovčanov, na druhej strane Trenčan famózne vychytal Michala Kluku. Michalovský golman si ale čisté konto neudržal, keď ho dve minúty pred koncom prekonal v presilovej hre Jakubík.

HK Dukla Ingema Michalovce - MHK Dubnica nad Váhom 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 12. Piatak (Kolba) pres/1, 13. Linet (Fajčák), 21. Valečko (Poliaček), 39. Mesaroš (Poliaček), 43. Linet (Fajčák, Brezniak) - 58. Jakubík (Kanaet, Hiadlovský).
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Pribula, M. Korba. Divákov: 190.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Cvengroš, Rusina, Oravec, Dolgoš – Solomončak, Cútt, Poliaček – Halás, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Fajčák – Hamráček, Toma, R. Mesároš.
HK: Hiadlovský - Bobček, Rehák, Habšuda, Ďurkech, Švec, Burzala – Hegyi, Kluka – Kanaet, Jakubík, Kútny – Berák, Ibolya, Trška – Hús.

Uverejnené: 17.12.2017 21:23:49