Michalovská Dukla rozbila rezervu Nových Zámkov 11:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce rozdrvili v zápase 33. kola St. Nicolaus I. ligy na svojom ľade vranovskej STD arény rezervu Nových Zámkov 11:0. Hetrikom sa uviedol František Poliaček, po dva góly pridali Marek Mašlonka a Radovan Cútt, po jednom Lukáš Hamráček, Radoslav Mesaroš, Marek Kolba a Igor Halás. Zverenci trénera Miroslava Chudého zakončia kalendárny rok 2017 piatkovým súbojom v Považskej Bystrici, doma ich uvidíme až v piatok 5. januára 2018, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú vo Vranove nad Topľou Spišskú Novú Ves.

V zápase dvoch tímov z opačných pólov tabuľky sa od začiatku hralo podľa nôt michalovskej Dukly. Tá sa síce rozbehovala trošku pomalšie, no každou minútou sa jej prevaha zväčšovala. Prvýkrát sa skóre menilo v siedmej minúte, kedy dostal Mašlonka puk medzi kruhy a strelou švihom prekonal brankára Nagyho. Na 2:0 zvyšoval o sedem minút neskôr v presilovej hre najlepší strelec ligy František Poliaček. Skóre sa v prvej tretine mohlo meniť ešte raz, Halásovu strelu ale zastavila žŕdka.

Michalovčania pokračovali vo svojej prevahe aj  v druhej tretine. Vyšla im hlavne siedma minúte, v ktorej zaknihovali dokonca dva góly. Najskôr sa presadil mladík Mesároš, po ňom presne mieril aj kapitán Marek Kolba. Skóre sa v druhej tretine menilo ešte dvakrát. Najskôr v 36. minúte tečoval Kolbovu strelu do siete Igor Halás, no a v 38. minúte skóroval v presilovke Radovan Cútt. Gólostroj michalovskej Dukly pokračoval aj v tretej tretine, kedy sa Zemplínčania presadili dokonca päťkrát. Najskôr v 44. minúte Brezniak dotlačil puk do siete, po ňom skóroval druhýkrát v stretnutí František Poliaček, v 48. minúte presne mieril Lukáš Hamráček, o dve minúty neskôr aj Radovan Cútt, no a v 58. minúte zavŕšil hetrik František Poliaček.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky B 11:0 (2:0, 4:0, 5:0)
Góly: 8. Mašlonka (Piatak, Halás), 14. Poliaček (Cútt, Solomončak) pres/1, 27. Mesaroš (Hamráček, Toma), 27. Kolba (Trenčan), 36. Halás (Kolba, Oravec), 38. Cútt (Poliaček, Solomončak) pres/1, 44. Brezniak (Linet, Fajčák), 45. Poliaček (Cútt, Solomončak), 48. Hamráček (Toma, Dolgoš), 50. Cútt (Hančák, Solomončak) pres/1, 58. Poliaček (Solomončak, Hančák).
Vylúčení: 1:7. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba - Homola, Riš. Divákov: 200.
HK DUKLA: Trenčan (41. Dzúr) - Hančák, Valečko, F. Oravec, Kolba, B. Cvengroš, Rusina, Dolgoš – Poliaček, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Halás – Fajčák, Linet, Brezniak – Mesaroš, L. Toma, Hamráček.
HC MIKRON B: Matúš Nagy – A. Sabo, Matejovie, Bahna, Ad. Kudrna, Židulják, D. Štefánik, Maroš – Gubo, J. Klenko, Múčka – D. Novák, Tužinský, Kovács – K. Jesenský, Vörös, Bórik.

Uverejnené: 27.12.2017 21:19:13